Заробив двісті гривень, вирахували п’ятсот

Июль 07 11:08 2011

Шановна редакціє! Восьмого липня, коли я отримував пенсію, то помітив, що мені недоплатили майже 500 гривень. В обласному Пенсійному фонді я попросив пояснити, на якій підставі мені зменшили пенсію. Заступник начальника фонду пояснила, що я був працевлаштований 17 січня 2010 року у виборчій комісії м. Рівне по виборах Президента України, і моя винагорода за участь у цій роботі в день виборів становила 243 гривні (з ПДВ). Чому через півтора року після виборів я повинен їх повернути, та ще й у повному розмірі? Це так думають про пенсіонерів, як поліпшити їхнє матеріальне становище, про підвищення пенсії?
Анатолій МЕЛЬНИЧУК,
пенсіонер, ветеран військової служби, дитина війни

Лист пенсіонера Анатолія Мельничука редакція надіслала до Головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області. Начальник відділу пенсійного забезпечення військовослужбовців Катерина ЧУБ’ЮК на наш запит повідомила таке:

– Військові пенсіонери, які не працюють, мають право звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про проведення індексації пенсії згідно із Законом «Про індексацію грошових доходів населення». У той же час пенсіонер, пишучи заяву про проведення індексації, зобов’язується повідомляти Пенсійний фонд про своє працевлаштування в подальшому.
Однак є непоодинокі випадки, коли пенсіонери, працевлаштовуючись на короткий термін (місяць-два), вважають, що це жодним чином не вплине на виплату пенсії. Але, на жаль, це не так. У такому становищі опинився і пенсіонер Анатолій Мельничук, який уже отримав роз’яснення з нашого управління.
Хочу зауважити, що при виявленні зловживань зі сторони пенсіонерів, зокрема неповідомлення про працевлаштування, Пенсійний фонд має право самостійно проводити перерахунок сум індексації та стягувати з таких осіб надлишково виплачені кошти. Допустимі розміри стягнення встановлені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Про це повинні пам’ятати пенсіонери, щоб потім не опинитися в такому становищі, як Анатолій Мельничук.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.