Хочу піти на пенсію достроково

Июль 04 13:22 2011

У нашій фірмі – скорочення. Як це не дивно, але я б хотіла, аби мене скоротили. Стомилась. Мені залишилося до пенсії згідно з нинішнім законодавством неповні два роки. Але кажуть, що той закон, який дозволяє скороченим людям передпенсійного віку достроково йти на пенсію, нині не діє. Чи правда цьому?
Дарія МЕЛЕЩУК

Валентина Васильєва

Редакція попросила дати роз’яснення про видачу клопотань на достроковий вихід на пенсію начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Валентину ВАСИЛЬЄВУ. Ось що вона розповіла:

– Відповідно та на виконання статті 5 і підпункту «г» частини 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 538 чітко закріплено вичерпні підстави видачі клопотань на достроковий вихід на пенсію до органів Пенсійного фонду України. Отже, право на видачу клопотань мають громадяни передпенсійного віку (чоловіки після досягнення 58 років, жінки – 53 років), яким на момент вивільнення залишилося півтора року до досягнення пенсійного віку. Це перша умова. Друга – трудовий договір повинен бути розірваний відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу Законів про працю України. При цьому чоловіки повинні мати страховий стаж не менше ніж 25 років, жінки – не менш як 20 років за умови їх реєстрації в службі зайнятості як таких, що шукають роботу, протягом семи календарних днів після вивільнення.
При зверненні осіб цієї категорії до центрів зайнятості в пошуках роботи служба зайнятості максимально сприяє таким особам у пошуку підходящої роботи та їхньому працевлаштуванні. У разі відсутності таких можливостей видається клопотання до органів Пенсійного фонду України.
Вищезазначена норма чинного законодавства розповсюджується і на військовослужбовців, звільнених з військової служби у зв’язку зі скороченням чисельності або штату без права на пенсію.
Варто знати, що працівникам Чорнобильської АЕС, які влаштувалися на роботу до 15 грудня 2000 року і які вивільняються з роботи у зв’язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за два роки до встановленого законом пенсійного віку (на день вивільнення – чоловікам 58 років, жінкам 53 роки), за умови їх реєстрації в службі зайнятості як таких, що шукають роботу, протягом чотирнадцяти календарних днів після вивільнення.
На сьогодні чинним законодавством не передбачене право на достроковий вихід на пенсію громадянам, які відповідно до пенсійного законодавства мають право на пенсію за віком на пільгових умовах (із зменшенням пенсійного віку).

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.