Працювати можна неповний робочий тиждень, а відпустка має бути повною

Июль 04 13:29 2011

Я працюю на 0,75 ставки. Якою має бути моя відпустка, якщо у моїх колег, котрі працюють на цих же посадах на повну ставку, відпустка 24 дні?
Олег ТКАЧУК, мережевий адміністратор

На це запитання нашого читача ми попросили відповісти юриста РОГПО «Правозахист» Наталію КУЗЬМЕНЮК. Ось що вона розповіла:

– Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі – підприємство).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
Згідно із ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються:
1) час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.
Тому враховуючи вищенаведене, Ви маєте право на щорічну основну відпустку тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік.

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою:
33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 10, тел. 22-20-04.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.