Стартувала вступна кампанія до ВНЗ

Июль 01 11:47 2011

1 липня розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Незалежні спостерігачі консультують абітурієнтів, на що варто звернути увагу цьогоріч під час вступу.

Перелік зауважень, на які абітурієнтам варто звернути увагу, ЗІКу повідомила прес-служба Львівського представництва Громадянської мережі «Опора».
У 2011 році зарахування до ВНЗ відбуватиметься на основі конкурсного відбору, який враховує суми балів:

• результатів зовнішнього незалежного оцінювання,
• шкільного атестату,
• додаткових балів.

Для вступу на окремі спеціальності («журналістика», «театрознавство», «архітектура», «дизайн», «акторське мистецтво») навчальні заклади проводять творчі конкурси та вступні екзамени. Окремі вузи влаштовують співбесіди щодо готовності до навчання у відповідному закладі.
Також вступники мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2011 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008, 2009 або 2010 роки. Однак, бал сертифіката освіти не може бути нижчим за 124 балів з конкурсних предметів.
Зарахування абітурієнтів до вузів відбуватиметься не на основі першочергової подачі документів, а на основі конкурсного відбору, який триватиме місяць. З огляду на минулорічний досвід моніторингу вступної кампанії до ВНЗ, рекомендуємо абітурієнтам не поспішати з подачею документів та першочергово готувати пакети документів на ті спеціальності, які є найбільш бажаними, а не використовувати нараз всю можливу квоту (5 вузів по 3 напрямки підготовки (спеціальності) у кожному). Ближче до завершення строків подачі документів у абітурієнтів може виникнути потреба подати документи на спеціальності з малим конкурсом, тому, у випадку, якщо такий абітурієнт вже подався до участі у всіх 15 дозволених конкурсах, він може втратити таку можливість. Тому, слід спостерігати за рейтингом вступників на дошках оголошень приймальних комісій або через інформаційну систему «Конкурс» в Інтернеті та відповідно до цього коригувати почерговість подачі документів.
Новацією вступної кампанії 2011 року є можливість електронної реєстрації заяв вступників. Однак, оскільки система «Електронний вступ-2011» цьогоріч працює в режимі експерименту, Громадянська мережа «Опора» рекомендує вступникам користуватися нею, але, будучи при цьому готовими до незручностей експериментального режиму, заносити також документи в приймальні комісії особисто.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.