Нова версія – старі проблеми

Июнь 30 16:49 2011

За пенсійну реформу взялися знову

Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий варіант законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», головною особливістю якого спеціалісти називають відновлення соціальної справедливості та скорочення розриву між мінімальними й максимальними пенсіями. Як повідомила нашій газеті начальник відділу нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Лариса НОВИКОВА, останній варіант законопроекту містить 11 нововведень, серед яких, зокрема, такі:

1. Обмеження надвисоких пенсій на рівні 10 прожиткових мінімумів, у тому числі й для теперішніх пенсіонерів.
2. Можливість жінкам до 1 січня 2015 року виходити на пенсію при досягненні 55 років за умови звільнення з роботи та наявності страхового стажу не менш як 30 років. Розмір пенсії при цьому буде знижено на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць більш раннього виходу на пенсію, але передбачена можливість відновлення повного розміру пенсії після досягнення пенсійного віку, за умови подальшого працевлаштування та неотримання пенсії на відповідний період.
3. Надання можливості у період до 1 січня 2016 року за бажанням пенсіонера враховувати при призначенні пенсії зарплату за 60 місяців до 1 липня 2000 року, за умови збереження архівних документів.
4. Підвищення розміру зарплати для обчислення пенсії особам, які отримували допомогу по безробіттю, в зв’язку з можливістю виключення періодів одержання допомоги по безробіттю у межах 10% заробітку.
5. Поширити виплату 10-ти призначених місячних пенсій на працівників соціальної сфери (реабілітаційних центрів, територіальних центрів, центрів адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, центрів обліку бездомних осіб та закладів для бездомних громадян) та здійснювати цю виплату за рахунок коштів державного бюджету.
6. Підвищення пенсійного віку до 62 років для чоловіків, що працюють на державній службі, здійснити більш поступово – за 6 років, починаючи з 2013 року (раніше пропонувалось одномоментно).
7. Збільшення календарної вислуги військовослужбовцям до 25 років провести протягом 10 років (раніше пропонувалось 5 років).
8. Враховувати до календарної вислуги років для призначення пенсії військовим час навчання у вищих навчальних закладах (1 рік навчання за 6 місяців служби).
9. Обмеження заробітку для призначення пенсій для всіх пенсіонерів сумою, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (нині пенсії чотирьом категоріям – народним депутатам, суддям, прокурорам і військовослужбовцям – призначаються з усієї заробітної плати).
10. Призначення дострокової пенсії народним депутатам при завершенні скликання, як і всім іншим категоріям пенсіонерів, за 1,5 року до досягнення пенсійного віку.
11. Спрощення механізму відстрочення виходу на пенсію після досягнення пенсійного віку (60 років) шляхом ліквідації необхідності звернення до пенсійних органів про відстрочення призначення пенсії та підвищення розміру пенсії за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку на 0,5% у межах перших 5 років відстрочення та на 0,75% у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 5 років.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.