Даєш роботу – отримуєш премію

Июнь 30 15:16 2011

Спеціальну премію роботодавцям, які надаватимуть перше робоче місце молодим спеціалістам, планують вручати на Рівненщині. Таким чином в області вирішили заохочувати керівників підприємств, щоб ті брали на роботу випускників вишів. Положення про обласний конкурс планують розглянуть уже у липні на сесії обласної ради. Про це йшлося під час зустрічі керівництва обласної ради, облдержадміністрації, вищих навчальних закладів області та працедавців.

Організувати конкурс серед роботодавців Рівненщини вирішили після круглого столу з питань працевлаштування випускників вишів, який відбувся в Рівному на початку 2011 року. Крім грошових премій і дипломів, переможці отримають ще й своєрідну рекламу, адже сам конкурс і його результати будуть широко висвітлювати в місцевих ЗМІ.
За кілька місяців, що минули від попереднього круглого столу, ситуація з працевлаштуванням випускників вишів суттєво не змінилася. Дисбаланс між тими спеціалістами, яких випускають в області, і потребами ринку праці лише загострився. Адже в центрах зайнятості кількість випускників, що перебувають на обліку, збільшилася в півтора раза.
– Приємна новина полягає в тому, що за останні місяці майже на третину побільшало вакансій, – зазначила голова освітянської комісії облради Світлана Левицька. – Однак випускникам тяжко знайти роботу, бо їхня кваліфікація і відсутність практичного досвіду не влаштовують роботодавців.
Саме тому, на думку депутатів, вишам і підприємствам слід активізувати співпрацю, зокрема інформаційну. Тож наприкінці цього року вищі навчальні заклади області отримають інформацію про те, яких саме спеціалістів потребує ринок. Такий аналіз здійснюватимуть і в майбутньому. Крім того, навчальним закладам рекомендували давати студентам більше прикладних знань.
Директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук озвучив іншу проблему, що існує нині на ринку праці: роботодавці пропонують вакансії із вкрай низькими зарплатами.
– На 1 травня середня зарплатня на одну вакансію становила 1100 гривень, хіба ж цього достатньо?! – обурювався Іван Ткачук. – Фірма шукає інженера-проектувальника на тисячу гривень зарплати. Хто піде за такі гроші працювати?
Чиновник нагадав роботодавцям про державну програму фінансової допомоги (дотації) роботодавцям, які створюють нові робочі місця і працевлаштовують молодих спеціалістів.
Учасники круглого столу погодилися, що питання працевлаштування випускників вишів потребує державного втручання. Адже урядова постанова про обов’язкове працевлаштування студентів державної форми навчання не виконується. Ця робота буде ефективнішою, якщо її проводити паралельно з профорієнтаційними заходами.
Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.