Через 360 років відтворили картину козацького бою
Історичною реконструкцією подій 360-річної давності вшанували пам’ять козаків, полеглих за волю України в Берестецькій битві, в селі Пляшева, на знаменитих «Козацьких могилах».
Цю битву 1651 року до ХХ століття вважали однією з найбільших за кількістю учасників. У ній взяло участь 150-тисячне регулярне польське військо, яким командував король Ян Казимир II. З українського боку учасниками баталії було близько 80-100 тисяч козаків і повсталих селян під проводом гетьмана Богдана Хмельницького. А ще на полі бою перебували декілька десятків тисяч кримських татар на чолі з ханом Гіреєм ІІІ, який у вирішальну мить зрадив Богдана Хмельницького. І хоча Берестецька битва завершилася перемогою польського війська, для України, як сказала в поемі «Берестечко» поетеса Ліна Костенко, така поразка була варта стонадцятьох перемог, бо тоді, неначе сталь у вогні, загартувався дух українства, який потім кликав і вів до волі й незалежності.
В інсценізації відомих історичних події на території Національного музею-заповідника «Поле Берестецької битви» минулої неділі взяли участь близько 200 чоловік, котрі представляли військово-історичні клуби України, Польщі, Чехії, Білорусі.
– Можна прочитати «гори» літератури про події, що відбувалися під Берестечком влітку 1651 року, – зауважив голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ. – Але навіть такий величезний багаж не може дати кращого уявлення про перебіг історичних подій, як їхня реконструкція безпосередньо на полі колишнього бою.
Історичній реконструкції Берестецької битви передувала поминальна молитва за участю Патріарха Київського i всієї Руси-України Філарета.
Павло СЕРГІЄНКО
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.