Рівне й Луцьк планують розвиватися спільно

Июнь 16 10:54 2011

Минулого тижня у Рівному презентували проект стратегічного плану економічного розвитку Центрально-Волинського субрегіону.

До цього об’єднання входять міста Рівне і Луцьк, а також Здолбунівський, Рівненський, Луцький і Ківерцівський райони. Експерти розповідали місцевим чиновникам і депутатам про те, як співпрацювати з найближчими сусідами, як використати сильні сторони обох регіонів для підвищення їхньої привабливості і конкурентоспроможності.
Про спільні дії лідери названих територіальних громад домовилися ще влітку 2010 року. За рік представники громад визначили конкретні проекти, реалізація яких сприятиме економічному зростанню, підвищенню конкурентоспроможності й реалізації спільних інтересів усіх учасників. Погодилися, що пріоритетними галузями спільної діяльності можуть стати АПК, транспортна система та інфраструктура. А критичними питаннями залишаються залучення інвестицій, впровадження інновацій і розвиток людського потенціалу.
– Стратегічний план розвитку наших двох регіонів передбачає не лише економічні кроки, – прокоментував документ заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук. – Йдеться про розвиток інфраструктури, підтримку інноваційного виробництва, співпрацю малого і середнього бізнесу, створення бізнесових кластерів, освітнє співробітництво, зокрема і щодо підготовки кадрів тощо. Якщо всі територіальні громади, які ввійшли до об’єднання, підтримають цей стратегічний план, ми вже за 10-15 років матимемо відчутний економічний ефект. Адже консолідація ресурсів дає кращий результат, ніж їхня розпорошеність.
Після обговорення та внесення пропозицій на місцях, за кілька місяців стратегічний план мають затвердити на сесіях місцевих рад і лише після цього почнуть реалізувати.
Наталія НИРКОВА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.