У Рівному працює «вікно життя»

Июнь 08 09:30 2011

Врятувати немовлят, яких одразу після народження кидають матері, має на меті «вікно життя». Воно почало працювати минулого тижня в пологовому будинку Рівненської міської ради, що на вул. Механізаторів, 7.
«Вікно життя» розміщене на бічному фасаді пологового будинку (з боку вулиці Студентської). Воно обладнане світловими вказівниками. Жінка, яка народила дитя, але не бажає чи не може про нього турбуватися, може прийти до вікна, відкрити його і залишити тут свою дитину. Одразу після цього на посту чергової медсестри звучить звуковий сигнал. Медики забирають дитя, надають йому необхідну допомогу. Після цього, залежно від стану здоров’я, малюка передають до обласної лікарні або до будинку дитини.
– Останнім часом ми чуємо про випадки, коли матері викидають своїх новонароджених дітей. Є різні обставини в житті, особливо в молодих дівчат, які завагітніли, не можуть знайти виходу з цієї ситуації і позбуваються дітей. Тому й вирішили створити у нас «вікно життя», щоб запобігти таким подіям хоча б у нас в місті, – пояснила головний лікар пологового будинку Ганна Чайка. – Цей досвід перейняли в Європі. За статистикою правоохоронців, за останні півтора року у сміттєвих контейнерах знайшли 7 немовлят. Ми сподіваємося, що наша ініціатива допоможе зберегти життя таким небажаним дітям.
– Практика існування таких спеціалізованих місць, де жінка анонімно може залишити немовля, існує в усьому світі, – зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко, який побував на церемонії відкриття «вікна життя». – Тепер таке місце є й у нас. Мені б дуже хотілося, аби цим вікном скористалося якнайменше жінок.
«Вікна життя» досі було відкрито у таких українських містах, як Львів, Київ, Вінниця і Тернопіль.

Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.