У Рівному планують створити центр надання адмінпослуг

Май 30 16:41 2011

Нові підходи для спрощення процедур отримання дозволів планують запровадити в Рівному. Аби людям було легше і швидше спілкуватися з чиновниками, у місті створять Центр надання адміністративних послуг. Нещодавно столичні експерти розповіли міським чиновникам про особливості організації і функціонування такої установи.
Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) об’єднує в одному приміщенні представників різних дозвільних та контролюючих органів і зорієнтований на доступне, зручне, швидке і якісне обслуговування громадян. До нього можуть звертатися не лише підприємці, які найчастіше потребують дозвільних документів, а й пересічні громадяни. Такі центри вже працюють у кількох українських містах, найуспішніший із них у Вінниці. Саме про приклад цього міста, а також про іноземний досвід йшлося минулого тижня на семінарі для чиновників.
– Центр може надавати широкий спектр послуг: видання дозволів, ліцензій, погоджень, внесення до реєстрів, призначення пенсії чи допомоги при народженні дитини тощо, – пояснив запрошений експерт, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. – Щоб установа запрацювала, потрібна політична воля міської ради і її керівників. Крім того, слід підшукати і обладнати відповідне приміщення. Інші організаційні питання вирішуються швидко. Додаткові людські ресурси не потрібні, адже в такому центрі, як правило, працюють міські чиновники з різних управлінь. Надзвичайно важливо відпрацювати документообіг, щоб не було дублювання та зайвого витрачання часу.
Рівному такий центр конче потрібен, – переконані представники міської влади і депутатського корпусу. Зокрема, голова постійної комісії Рівнеради з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва Юрій Вознюк вважає, що Центр надання адміністративних послуг зробить дозвільні процедури прозорішими:
– Усі ми час від часу звертаємося до влади за тими чи іншими документами, довідками чи дозволами. Результату доводиться чекати довго. Центр цю проблему зніме і дозволить впроваджувати в місті систему електронного урядування.
Водночас міський голова Володимир Хомко вважає, що така установа може запрацювати в Рівному вже за рік:
– «Єдине вікно» у нас є, але воно примітивне. Ми прагнемо, щоб у Рівному адмінпослуги надавалися швидко, якісно і з мінімальним рівнем суб’єктивності. Запросили найкращих експертів. Підшуковуємо необхідне приміщення. Згодом будемо розробляти конкретні заходи, визначимо затрати. Якщо все вдасться, то з наступного року центр запрацює.
Наталія НИРКОВА.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.