У Європу разом із Шевченком

Май 26 12:47 2011

Двічі минулого тижня центральну вулицю нашого міста перекривали для транспорту і віддавали пішоходам і колонам демонстрантів: у суботу, коли відзначали дні Європи, та в неділю, коли рівняни згадували українського генія Тараса Шевченка, маючи для цього ту нагоду, що 22 травня виповнилося 150 років з дня його перепоховання в Україні.


Хочеться забігти наперед і почати не з першого, а другого дня, бо в неділю біля шевченківських місць Рівного – погруддя поета в парку імені Шевченка та пам’ятника на майдані Незалежності – знову звучало Тарасове слово, слухаючи яке, ми знову дивувались його доречності та актуальності саме в цей момент, на цьому етапі історії України. Мабуть, це і є основною ознакою геніальності, коли сказане людиною слово доречне будь-де і в будь-який час.
«…Коли на раду тиху, на розмову, коли ми зійдемося знову на сій зубоженій землі? Ніколи, братія, ніколи з Дніпра укупі не п’ємо!» Ці слова падали слушним і правдивим докором на ті гарячі українські голови, які вже починають отямлюватись від наробленої ними шкоди, що розділили громаду на різні кольори, які не хочуть пити вкупі із Дніпра. Зрозуміли, що наробили, і почали тулитися докупи. Можливо, не всі і не скрізь, але в нас у Рівному, проте, спільну мову починають знаходити і знаходять, бо таки тягнути в різні боки будь-яку справу не виходить, а ліпше – в один.
Отже, в поминанні Шевченка були єдині і йшли урочистою ходою по Соборній в одній колоні різні кольори – і «Свобода», й регіонали, й УНП, і обласна та міська влада, і «Просвіта», які це свято пошанування українського генія влаштували. Цього дня чимало рівнян долучилося до вшанування Кобзаря. І митці, і політики, і громадські діячі – усі разом схилили голови в заупокійній літії біля погруддя Шевченка в парку, який носить його ім’я, поклали до нього квіти, а звідти урочистою ходою перейшли до пам’ятника Кобзарю на майдані Незалежності, де відбувся мітинг-реквієм. На спомин про українського генія і молоді, і старі декламували безсмертні Шевченкові рядки, в яких українці завжди черпали й черпатимуть мудрість і патріотизм.
Ідеями єднання було просякнуто й заходи тижня Європи, чия кульмінація припала на суботу. Інформаційні, мистецькі і навіть кулінарні події цього тижня були присвячені нашим західним сусідам. Після урочистої ходи вулицею Соборною центральний майдан Рівного заполонили учасники шкільних євроклубів, які у вільний від навчання час вивчають мову, культуру і традиції різних країн Європи. Почесними гостями свята стали не лише керівники Рівного та області, а й Генеральний консул республіки Польща в Луцьку Томаш Янік.
Рівняни скористалися можливістю дізнатися більше про Євросоюз та країни, які до нього входять, скуштувати страви деяких національних кухонь наших західних сусідів, переглянути фотовиставку зі світлинами найкрасивіших європейських міст, насолодитися виступами українських і польських творчих колективів. Охочі залишили свої побажання і думки на стіні правди «Україна в ЄС».
Цього дня всіх, хто прийшов на майдан, об’єднала ідея про те, що Україна має стати рівноправним членом європейської спільноти.
– Європа сьогодні достатньо відкрита, тому лише від ваших зусиль залежить, коли Україна увійде до ЄС, – наголосив у розмові з нашим кореспондентом Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Томаш Янік. – Ви маєте відпрацювати національне законодавство, тоді Україну з приємністю привітають в Європі. На досвіді Польщі ми знаємо, що перебування в ЄС дає багато переваг, але країна, її мешканці мають бути готовими, щоб ними скористатися.
У тому, що наша держава увійде до Європейського Союзу, переконаний і міський голова Рівного Володимир Хомко:
– Ми дуже хочемо бути в Європі, і я вірю, що рано чи пізно так і буде. Підтвердженням цього і найбільшою гарантією є те, що основні учасники сьогоднішнього свята – діти і молодь. Вони ніколи не захочуть жити по-старому, робитимуть все, щоб Рівне стало справді європейським містом. Звісно ж для цього доведеться добре постаратися, але якщо всі ми будемо активними і наполегливими, тоді й матимемо переваги і будемо в Європі.
Надія АНДРІЄВСЬКА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.