Україна створює надійну систему захисту прав дітей

Май 26 16:52 2011

Україна будує суспільство, що надає високого значення турботі про безпеку дітей, захисту їхніх прав, здоров’я і забезпеченню умов для всебічного розвитку. Держава в цій сфері реалізує низку відповідних проектів і програм.
«Українське головування в Раді Європи бачить своїм найголовнішим завданням об’єднання зусиль органів Ради Європи й країн-членів Європейського Союзу для підготовки нової стратегії щодо захисту прав дітей на 2012-2015 роки», – заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.
Лише в травні в Україні було прийнято низку законодавчих актів, що стосуються захисту прав дітей. Ратифіковано Європейську конвенцію про всиновлення. Введено закон про посилення порядку видачі дозволів на укладання угод та здійснення операцій із нерухомістю дітей. Він спрямований на протидію корупції в органах опіки й піклування. Прийнято закон, що зобов’язує батька забрати на утримання і виховання дитину з пологового будинку, якщо цього не зробила мати.
Україна вдосконалить механізми протидії насильству над дітьми. Нинішня законодавча база в цілому відповідає міжнародним стандартам, однак її реалізація на практиці буває неефективною через відсутність координації дій відповідальних органів і структур. Уряд має твердий намір усунути цей недолік, а також підготує звіт про захист дітей в Україні, визначивши нинішній стан справ і напрями захисту дітей від насильства.
Занепокоєння уряду викликає і стан здоров’я українських дітей. За даними введених протягом останнього року обов’язкових медоглядів, захворюваність щорічно зростає, хронічні захворювання виявлені у 40% дітей. Уряд має намір зламати цю згубну тенденцію.
Особливу увагу влада приділяє дітям, віднесеним до незахищених категорій населення. Наприкінці травня 2011 року Кабінет Міністрів України виділив близько 13 мільйонів гривень на оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей.
Держава заохочує приватні ініціативи. Так, у квітні стартував благодійний проект «Майбутнє – в очах дітей». Він включає три програми: з правового захисту дітей; з надання допомоги дітям з онкологічними захворюваннями; з надання адресної допомоги дітям, які потребують лікування, а також школам, лікарням, бібліотекам, дитсадкам.
Україна створює надійну систему захисту своїх маленьких громадян, яка буде враховувати індивідуальні особливості кожної дитини.
Прес-служба Партії регіонів

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.