Служба супроводу

Май 26 16:11 2011

Служба супроводу допоможе незрячим людям вирішити чимало проблем.
А організували її рівненські міський центр зайнятості та учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих.
Директор підприємства Ігор Подранецький розповів, що ідея створення такої служби виникла давно. Скрізь, куди утосівці не зверталися, їх підтримували, обіцяли сприяння, але далі від слів справа не просувалася. Все впиралося в законодавство і кошти.
– І тільки в лютому цього року одна з наших активісток, Тетяна Войтович, поділилася зі мною цікавою інформацією, – пригадує Ігор Петрович. –
Тетяна Федорівна – людина небайдужа та ініціативна. Дізнавшись, що в Харкові службу супроводу створили разом із службою зайнятості, вона запропонувала скористатись їхнім досвідом. У Рівненському міському центрі зайнятості, куди я звернувся з пропозицією про створення служби, мене відразу підтримали. До речі, тут завжди з розумінням ставляться до наших проблем, ми вже чимало років плідно співпрацюємо. Ось і цього разу вони взяли на себе левову частку паперової роботи, законодавчого узгодження.
Інвалідність – не вирок. Саме цю істину намагаються втілити в життя спеціалісти Рівненського міського центру зайнятості. У цьому році на обліку тут перебувало 190 осіб з обмеженими можливостями.
– Найбільш життєво необхідним і важливим для людини з інвалідністю є потреба і бажання зберегти активність, віру в свої сили, відчуття захищеності та особистої свободи, – переконана заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Світлана Ротар. – Особливо важко адаптуватися до реалій життя людям незрячим. Через те, що не мають можливості самостійно пересуватися, вони потерпають від браку спілкування, реалізації набутих фахових навичок. Тому значна кількість людей цієї категорії потребує особливих, дещо специфічних умов не тільки проживання, а й надання послуг. У цьому їм тепер допомагатимуть безробітні. Ми підписали угоду з учбово-виробничим підприємством Українського товариства сліпих щодо організації та проведення оплачуваних громадських робіт із супроводу осіб з вадами зору. Оплата праці безробітних, які залучаються до такої роботи, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Нині в Рівному проживає 460 інвалідів 1-ї і 2-ї груп, половина з них – зовсім незрячі. Служба супроводу працює недавно, з 4 травня. Але ті, хто скористався її послугами, уже відчули, наскільки зручніше стало їм пересуватися. До речі, ніде більше в Україні, крім Харкова і Рівного, таких проектів немає.
– Ми створили робоче місце для диспетчера, – пояснює Ігор Подранецький. – На нього працевлаштували інваліда по зору Віктора Юсіна, виділили йому один з наших телефонних номерів. Він збирає замовлення, а 4 соціальні працівники, яких спрямував на громадські роботи центр зайнятості, ці замовлення виконують. Вони супроводжують незрячих на роботу, в медичні заклади, аптеку, магазин, у клуб на репетиції хору, в бібліотеку. Повірте, для людей з вадами зору така допомога дуже суттєва, бо вона забезпечує їм соціальну інтеграцію, доступ до зайнятості, спілкування, одне слово – до повноцінного життя.
Угода з центром зайнятості діятиме до кінця року. Нею передбачено, що у разі потреби центр зайнятості може направити до нас на громадські роботи до 15 чоловік. До речі, з кожною людиною з центру зайнятості, перед тим як вона приступить до своїх обов’язків, особисто спілкуюся. Адже їхні підопічні – люди специфічні, часто вони потребують не лише фізичної, але й психологічної підтримки. Тож соціальні працівники повинні бути добрими, відповідальними, уміти перейматися чужими проблемами і завжди готовими прийти на поміч.
Служба супроводу незрячих – важливий соціальний проект, який допоможе багатьом людям стати повноправними учасниками соціального та економічного життя.
Тетяна КОЖАН

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.