Затримання Юлії Тимошенко – результат її ухилення від слідства

Май 26 16:56 2011

Генеральна прокуратура 24 травня пред’явила лідерці партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко обвинувачення в перевищенні влади при укладанні газових контрактів. Напередодні Печерський суд за поданням Генпрокуратури ухвалив рішення щодо затримання й доставки до суду Тимошенко під вартою.
«Затримання – запобіжний захід, викликаний необхідністю провести слідчі дії, від яких Тимошенко тікає разом зі своїм адвокатом, народним депутатом від БЮТ Сергієм Власенком», – відзначила депутат від Партії регіонів Інна Богословська.
Рішення Печерського суду – демонстрація твердого наміру правоохоронних органів довести розслідування справи Ю.Тимошенко до кінця. Протягом травня вона відмовлялася співпрацювати зі слідством, ухилялася від участі в слідчих діях.
У п’ятницю 20 травня Ю.Тимошенко була запрошена в Генпрокуратуру, але відмовилася прийти й дати покази через хворобу, хоча в цей же день з’явилася на ток-шоу «Шустер-Live» і не виглядала тяжко хворою. Така поведінка – цинічна, її можна пояснити лише наміром уникнути справедливого покарання.
Генеральна прокуратура не має наміру гратися з Ю.Тимошенко в кішки-мишки. У правоохоронних органів достатньо законних і дієвих інструментів впливу для того, щоб організувати слідчий процес. Закон – один для всіх, і виконувати його повинен кожен. Колишній високопоставлений політик – не виняток. Сьогодні Ю.Тимошенко одержала можливість переконатися в цьому. Часи, коли діяв вибірковий принцип, безповоротно пішли в минуле.
Слідча процедура – досить громіздка й тривала. Це очні ставки, експертизи, ознайомлення з рішеннями слідчого. Однак Генпрокуратура дотримується букви закону й виконує всі його вимоги. Тільки в такий спосіб можливе надання правдивих вичерпних фактів суду, що на їхній основі зможе прийняти справедливе, законне рішення, яке не можна буде поставити під сумнів.
Генпрокуратура не має наміру ув’язнювати Ю.Тимошенко. Якщо людина виконує приписи правоохоронних органів, у цьому немає необхідності. У вівторок екс-прем’єр, налякана інформацією про рішення Печерського суду, з’явилася в приміщенні Генпрокуратури, й слідчі дії були проведені – їй надали для ознайомлення матеріали справи, що стосуються укладення за її дорученням «газових контрактів».
Справу щодо керівника партії «Батьківщина» буде спрямовано до суду після того, як Ю.Тимошенко з нею ознайомиться. За оцінками Генпрокуратури, для цього достатньо декількох тижнів. Питання про арешт більше не виникатиме, якщо Ю.Тимошенко надалі утримається від порушення процесуальних дій.
Прес-служба Партії регіонів

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.