«Стукнуло» 18 – бігом до військкомату!

Май 26 12:03 2011

Ідіть самі. Чекати повістку не треба, бо тим, хто чекатиме, тепер загрожують великі штрафи.
Полковник Михайло Твердохліб, військовий комісар Рівненського об’єднаного військового комісаріату, зателефонував до нашої редакції й попросив повідомити через газету про нові вимоги до українських призовників, які передбачені в Законі України «Про військовий обов’язок та військову службу». Наш кореспондент зустрівся з ним у об’єднаному військовому комісаріаті, що на вулиці Грабник, 2.
– Михайле Івановичу, давайте почнемо з головного. Кажуть, що тепер призовників штрафують за неприбуття на призовні ділянки. Як потрібно поводитись юнакам, яким тільки-но виповнилося вісімнадцять?
– Повірте, мені вкрай неприємно щоразу накладати чималі штрафи на добросовісних молодих людей лише через те, що вони не були поінформовані про нові вимоги закону. А там сказано: «У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України» (ст. 15, п. 8). Осінній призов у нас починається з 1 вересня, весняний – із 1 березня. Хлопці, яким виповнилося вісімнадцять, повинні самі прийти до призовного пункту. Мешканці Рівного – на вулицю 16 Липня, 87. Кожного направлять на медичний огляд, де визначать стан здоров’я призовника, а призовна комісія, вивчивши його моральні якості, сімейний стан, рівень освіти, прийме рішення: призвати його в Збройні сили України, надати відстрочку чи звільнити від призову.
– Це єдиний випадок, коли потрібно приходити до військкомату?
– Ні. Згідно з пунктом 10 статті 38 цього ж закону молоді люди, «призовники та військовозобов’язані, в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку». За порушення всіх цих вимог закон передбачає відповідальність не лише самого призовника, але й тих, хто повинен був забезпечити його явку – власника будинку, де мешкає юнак, а ще – керівника підприємства, на якому той працює. Це можуть бути батько або мати – власники квартири, комендант гуртожитку, ректор вишу, директор фірми тощо.
– Тобто штрафуватимуть усіх?
– Порушників – так. За перше порушення вимог закону протягом року – на 119 гривень, за друге – на 255. Відзначу, що у нашого військкомату склалася добра співпраця з міською владою, з керівниками підприємств і навчальних закладів, із органами УМВС. Найчастіше маємо нарікання на окремих призовників. Дехто наївно думає, що про них забули. Ні! За нашими списками кожен, хто вчасно не прийшов до призовної дільниці, обов’язково отримає повістку, а разом із нею – квитанцію на сплату адміністративного штрафу.
– Чи всі, хто прийде на призовні дільниці, стануть солдатами?
– Ні, не всі. Більш як половину хлопців, на жаль, визнають непридатними до військової служби за станом здоров’я. Навіть поміж тими, кому медики дадуть «добро», військкомат вибирає найбільш розвинених фізично і тих, чий фах або професія саме тепер потрібні Збройним силам. Через це нам часто доводиться вислуховувати ображених: «Чому мене не беруть в армію?» А тому й не беруть, що завдання військкоматів змінилися. Тепер ми маємо не призвати всіх до одного, а відібрати лише кращих. Вони й служитимуть в українському війську: ті, хто має повну середню освіту або диплом бакалавра, – один рік, а випускники вишів із дипломами спеціаліста або магістра – дев’ять місяців.
– Пане полковнику, розкажіть, будь ласка, як бути тим, хто хоче стати кадровим військовим і піти на службу за контрактом?
– Цим молодим людям Збройні сили України пропонують широку дорогу. Звичайно, якщо вони придатні до служби за станом здоров’я, психологічними й моральними якостями, професійними навичками і спортивними досягненнями. У лавах української армії вони отримають добрі перспективи для військової кар’єри. Щоб дізнатися про всі переваги контрактної служби, краще за все прийти до територіального центру комплектування (вул. Грабник, 2) та поспілкуватися з фахівцями.
– Дякую за розмову.
Спілкувався Сергій СНІСАРЕНКО

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.