Правоохоронці з санепідеміологами перевірили постачальників продуктів для рівненських дитсадків

Май 20 15:54 2011

Під час візиту до одного із дитсадків у мікрорайоні «Ювілейний» правоохоронці разом із медиками зафіксували порушення чинного законодавства з питань закупівель товарів і послуг. На багато продуктів харчування, які постачав рівненський підприємець для вихованців навчального закладу, не було необхідних документів, які засвідчували б їхню якість та безпечність.
Про це повідомили з ВЗГ УМВС України в Рівненській області.
– Співробітники управління державної служби боротьбі із економічною злочинністю УМВС України в Рівненській області перевіряють дотримання чинного законодавства в сфері державних закупівель управлінням освіти Рівненського міськвиконкому. Зокрема, щодо постачання продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів обласного центру, – прокоментував начальник відділу захисту бюджетних коштів УДСБЕЗ УМВС України в Рівненській області Владислав Насанкін. – До проведення перевірок залучаються працівники Рівненської санітарно-епідеміологічної станції та відділу ветеринарної міліції при УМВС. Так, в одному з дитсадків Рівного був зафіксований факт постачання продуктів харчування транспортом, який не відповідає санітарним вимогам, у якому відсутні будь-які умови для роздільного перевезення продуктів та немає холодильного обладнання.
Крім того, якість завезених продуктів не відповідала жодним вимогам, стандартам і нормам дитячого харчування: томатна паста містила хімічні наповнювачі, які заборонені для споживання дітям, родзинки розфасовано в пакети з технічного поліетилену, сухофрукти постачались в брудних мішках, які раніше використовувалися. Риба свіжоморожена перевозилась без документів, що підтверджують якість та походження товару, в картонних коробках, не призначених для зберігання такого виду продукції.
– Продукція, яку перевозив водій у вантажівці, знаходилась в антисанітарному стані, при цьому грубо порушувалося правила сумісного товарного перевезення: в машині одночасно знаходилися овочі, фрукти, кондитерські вироби, свіжоморожена риба та вершкове масло, – зазначила завідувач відділення гігієни дітей і підлітків Рівненської СЕС Ірина Ковальчук. – В антисанітарному стані була і мішкотара, зокрема та, в якій містилися 15 кілограмів сухофруктів, передбачені для садочку. Крім того, виявлено продукти не вітчизняного виробництва, які використовувати в дитячому харчуванні в організованих колективах забороняється. Одяг водія, який одночасно є експедитором, був в антисанітарному стані. А найголовніше – в картці про медичний огляд відсутнє дослідження на носіїв збудників кишкової групи інфекції.
Документи, які засвідчують якість продукції, тільки частково відповідали нормам чинного законодавства. Згадані продукти харчування працівники СЕС вилучили з реалізації, а зразки підозрілої продукції взято на дослідження, результати стануть відомі згодом.
Начальник міського управління освіти та науки Василь Харковець запевняє, що у разі, коли контролюючі органи, в томі числі органи внутрішніх справ, мають певні питання щодо забезпечення продуктами харчування навчальних закладів – інформація береться до уваги і вживаються необхідні заходи реагування.
– Я особисто запевняю, що з підприємцями, які не виконують тих тендерних пропозицій, що вони надавали під час участі в конкурсних торгах, будуть розірвані угоди, – зазначив Василь Харковець. – Ми розуміємо: настає літо, і потрібен досить дієвий контроль. Я вдячний працівникам правоохоронних органів за ці реагування.
Водночас співробітники УДСБЕЗ встановили перевищення закупівельних цін на продукти харчування над цінами акцептованих тендерних пропозицій, що призвело до збитків на загальну суму майже 99390 гривень. Наразі перевірка триває та вирішується питання про порушення кримінальної справи.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.