Володимир Грудницький: «Якщо хоча б один самобуд в Рівному зруйнували, то інші й не будували б»

Май 19 16:09 2011

Володимир Грудницький:
«Якщо хоча б один самобуд в Рівному зруйнували, то інші й не будували б»
Про самобуди та інші гострі міські проблеми ця розмова з депутатом міської ради від партії «Батьківщина», підприємцем Володимиром Грудницьким.

– Наскільки змінилося ваше життя після того, як ви стали депутатом Рівненської міської ради?
– Дуже змінилося, стало набагато менше вільного часу. Але життя тепер цікавіше. Я дуже комунікабельна людина, люблю спілкуватися і тепер більше часу приділяю наданню допомоги своїм виборцям. Бо для мене депутат – це не якась номенклатурна одиниця, а реальна людина, як столяр, тесля, будівельник. Депутат – це звичайний працівник, який повинен сумлінно виконувати свою роботу. І цю роботу я розділив би на дві частини. Перша – це безпосереднє виконання своїх функцій у сесійній залі, друга – зустрічі з виборцями задля вирішення їхніх нагальних проблем.
– І як ви оцінюєте свою роботу за перші місяці депутатства?
– Оцінювати мають мої виборці, я ж можу сказати, що до своїх обов’язків ставлюся сумлінно і з відповідальністю. Для прикладу, я сам на прохання виборців йду до них на зустріч, проводжу такі зустрічі у дворах будинків, де люди мають змогу висловити свої претензії чи побажання до міської влади, озвучити проблеми, які потрібно вирішувати. Так свого часу зустрівся з мешканцями кооперативного будинку на Київській, 32. У них проблеми стандарті чи не для всіх рівненських будинків: дах тече, у підвалі – вода. Приємно, що знайшлися в цьому будинку активні мешканці, і ми разом за один день потрапили на прийом і до міського голови Володимира Хомка, і до начальника управління житлово-комунального господарства Івана Геми. Якби не активність самих мешканців, проблем їхнього будинку й досі не вирішували б, а так міська влада знайшла можливості допомогти. Тобто в першу чергу все залежить від самих громадян, а я вже буду намагатися допомагати їм у міру своїх можливостей. Просто потрібно, щоб рівняни частіше турбували своїх депутатів, не варто цього боятися чи соромитися.
– Ви входите до постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування. Ваша думка щодо проблеми самобудів у місті. Вона існує чи ні?
– Існує і непокоїть багатьох. Таке враження, що деякі рівняни нахабно ігнорують заборони й будуються. І вирішити цю проблему можна лише на законодавчому рівні. Бо коли спочатку дозволяють будувати, а потім дозволяють узаконити, то це абсолютно неправильно. Чому одні рівняни для добудови балкона, приміром, замовляють генплан, проходять усі погодження у відповідних установах, сплачують визначені платежі, а інші без усіх дозволів беруть і будують? Тому цю проблему треба вирішувати лише законодавчо. Самобуди не треба не дозволяти узаконювати, а конфіскувати на користь держави, зокрема на соціальні потреби міста.
От для прикладу будівля поблизу Рівненського міського колегіуму. Дозволу на її зведення ніхто не давав і не дасть, бо вона закриває собою половину навчального закладу, що, певно, суперечить і санітарним, і пожежним нормам. У міськраді запевняють, що долю цього самобуду мають вирішувати правоохоронні органи. Але на моє глибоке переконання, якщо таке незаконне будівництво знести бульдозером за кошт самого забудовника, то інші спочатку подумали б, чи варто будувати без дозволів.
– Знаю, що нині Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», членом фракції якої ви є в Рівнераді, виступає за проведення референдуму щодо продовження мораторію на продаж землі. Чому?
– Тому що не можна продавати землю. Вона не може бути товаром у роздріб. У нас же ще нічого законодавчо не закріплено, а землю готові виставити на торги. І що з того вийде? Олігархи через офшорні зони на Кіпрі скуплять усе за безцінь, і влада їм у цьому допоможе, а прості люди стануть ще біднішими, ніж є. Тому ми ініціюємо збір підписів на проведення такого референдуму. Не Президент Янукович зі своїм олігархатом має визначати долю української землі, а українці, які живуть та працюють на ній.
Депутати від «Батьківщини» вже внесли на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 року. Саме за цей час можна створити таку законодавчу базу, яка б захищала інтереси селянина при купівлі-продажу землі.
«Батьківщина» не проти цивілізованого ринку землі, але для цього потрібні відповідні умови. Це – повна інвентаризація земельного та заповідного фонду країни і створення земельного кадастру. Це безкоштовна і позбавлена корупції видача державних актів на землю. Це платоспроможний селянин, справедливий суд, чесна влада і ринкова оцінка вартості землі. На жаль, цього в Україні немає.
Тому відповідно до ст. 16 Закону України «Про Всеукраїнський та місцеві референдуми» 23 травня цього року в Рівному, у приміщенні Народного дому (вулиця Симона Петлюри, 1) будуть проводитися збори з питання ініціювання проведення Всеукраїнського референдуму, обрання ініціативної групи, формулювання питання на референдум. На вказаних зборах буде прийматись рішення ініціювати референдум з такого питання: «Чи підтримуєте ви заборону купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення і у зв’язку з цим внесення відповідних змін до Земельного кодексу України?». Початок о 18.30. Із собою обов’язково мати паспорт.
Спілкувався Володимир ПОПИК


Депутат Рівненської міської ради (фракція «Батьківщина») Володимир Грудницький приймає кожен 1-ий і 3-ій четвер з 16.00 до 18.30 у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 18. Контактні телефони: 067 382 29 15, 43-02-53.

Дільниця № 62: вул. Бориса Тена, вул. Буковинська, крім № 3, вул. Кармелюка, вул. Максима Березовського, вул. Новобармацька, вул. Орлова: з № 1 до кінця (непарні номери);
Дільниця № 63: вул. Київська: 12, 18, 22-а, 28, 30, 32, 34, 65 – 81 (непарні);
Дільниця № 66: вул. Академіка Грушевського, 44; вул. Київська: 4 – 8 (парні), 11 – 17 (непарні); вул. Лисенка, вул. Транспортна, вул. Ушинського.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.