Штурхецький перестав голодувати, Луценко – продовжує

Май 19 16:03 2011

Рівненський журналіст і політик, депутат облради Сергій Штурхецький разом із кількома колегами та громадськими активістами організував акцію протесту і триденне голодування під стінами Європарламенту в Страсбурзі (Франція). Голодуючі намагалися привернути увагу європейського співтовариства до згортання демократії в Україні. Учасники акції заявили також про свою підтримку колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.
– Ми хочемо в Європу, хочемо, щоб у нас були європейські стандарти життя, але наша влада цього не робить, – прокоментував для нашої газети цю акцію Сергій Штурхецький. – Вони тримають свої капітали в Європі, відпочивають там і навчають своїх дітей, але нас туди не пускають. Ми – проти цього і розповіли, що ситуація настільки критична, що акції протесту в Україні не приносять результату. Тому й вирушили до Європарламенту.
Українцям у Страсбурзі допомагали представники діаспори. За цей час вдалося поспілкуватися з багатьма людьми: депутатами Європарламенту, політиками, звичайними громадянами. Сергій Штурхецький розповідає, що європейці більш відкриті до спілкування, а їхні політики більш доступні, ніж українські.
– Ми розмовляли не лише про проблеми, згадували про нашу природу, Карпати, – пригадує Сергій Штурхецький. – Загалом зрозуміли, що люди переважно знають про те, що відбувається в Україні.
Ініціатори акції передали до офісу Єврокомісара з питань прав людини звернення українських журналістів, митців, громадських діячів та політиків. Упродовж акції цей документ засвідчили своїми підписами депутати і звичайні відвідувачі Європарламенту. Очікується, що найближчим часом журнал і супровідний лист від українських громадських організацій Франції та України відправиться до головного офісу Євросоюзу в Брюсселі.
Тим часом колега по партії Сергія Штурхецького, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко продовжує в лікарні голодування, розпочате в слідчому ізоляторі, яке триває вже більш як 20 днів.
Наталія НИРКОВА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.