Три тисячі доларів на премії рівненським гімназистам

Май 19 11:25 2011

Вшанували пам’ять Михайла Гуцуляка, відкривши у Рівненській українській гімназії кабінет-музей його імені.
Професор Михайло Гуцуляк 14 років працював у гімназії до її реорганізації. Він був хорошим викладачем, якого любили гімназисти за доступність і емоційність викладу матеріалу. Його книга «Про близьке здалека», присвячена колишнім професорам і учням закладу 1923-1939 років, є джерелом вивчення історії міста та гімназії.
Гідним продовжувачем роду Гуцуляків став його син Ераст. Народився він у Рівному, де провів своє дитинство, а з 1948 року живе в Канаді, став відомою в світі людиною. Але завжди цікавився долею України, не забував про свою малу батьківщину. З 1995 року його родина підтримує тісні зв’язки з колективом гімназії. Він став її меценатом, створивши преміальний фонд для щорічного нагородження за найвищі досягнення гімназистів та їхніх наставників, передав гімназії сучасну комп’ютерну техніку, частину книг батька, які започаткували створення в закладі бібліотеки імені Михайла Гуцуляка.
Ераст Гуцуляк приїхав у Рівне на вшанування пам’яті свого батька. Прийшли на це свято керівники міського та обласного управлінь освіти, учень Михайла Гуцуляка рівнянин Василь Прокопчук, якому у вересні виповниться 90 років. Михайло Гуцуляк був його класним керівником, тож він знає відомого професора особисто. Щирі слова захоплення працею колективу учнів і викладачів гімназії висловив міський голова Володимир Хомко, презентувавши йому мультимедійний комплекс.
Урочистості з нагоди відкриття кабінету-музею Михайла Гуцуляка продовжилися традиційним святом «Зорепад талантів». На ньому вшанували обдарованих і здібних учнів – переможців та учасників олімпіад, конкурсів науково-дослідних робіт МАН, інших престижних змагань. Як повідомила директор гімназії Тетяна Кухарчук, Ераст Гуцуляк для цих нагород зі свого фонду виділив три тисячі доларів США. Кожна друга дитина закладу отримала престижну премію.
Валентина ПОГОНСЬКА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.