Сімейне свято на околиці

Май 19 12:41 2011

Це тепер люди оцінили переваги життя на околиці, а колись нам здавалося, що чим ближче до центру та чим більше в будинку поверхів, тим краще.
Але новодвірці, навіть ставши городянами після того, як Новий Двір увійшов до меж Рівного, залишилися вірними і своїм традиціям, і своїм звичкам. Тут усе таке ж розмірене життя, підпорядковане природному календарю, який диктує, коли треба садити городи, коли їх треба полоти, а коли пора збирати врожай. Саме тому місцевий завідуючий клубом Олександр Антонович Шавловський, який уже 15 років грає першу скрипку в новодвірській культурі, каже, що тутешні люди важкі на підйом, бо в них на першому плані городи. Тому до клубу вони – не ходоки. Приходять лише, коли їхні діти виступають, та по неділях, коли на городі працювати гріх.
Тому той аншлаг, який був у клубі в Новому Дворі минулої неділі, здивував навіть самого завідувача. Звичайно, збіглись докупи ті обставини, що була саме неділя і що виступали ледь не всі учні місцевої школи №16. Та разом з тим навіть не це спонукало людей зійтися до місцевого осередку культури. А та обставина, що в кожну хату принесли запрошення від організаційного комітету свята, приуроченого до Дня матері і Міжнародного дня сім’ї.

А ще важливо, що цей оргкомітет, який об’єднав навколо мети пошанувати багатодітних новодвірських матерів депутат міської ради від цього округу Анатолій Чугуєвець, запропонував самим матерям вийти на сцену та показати свої та своїх дітей таланти.
Відгукнулися на таке запрошення багато новодвірців. Ну, про дітей і казати нічого. Вони під началом завідувачки місцевої бібліотеки-філії №6 Марії Німкович поназбирували стільки цікавих віршів про маму – від щемливо-ліричних про ту маму, яка «вишила мені бісером сорочку» аж до жартівливих, що усіх насмішили, про ту маму, якій син пообіцяв знаходити щодня нові калюжі, аби мама не нудьгувала без прання.

Але й самі мами, яких сусіди звикли бачити вічно заклопотаними домогосподарками, теж немало всіх подивували. Ольга Миколаївна Зінчук вивела на сцену всю свою сім’ю – чоловіка та восьмеро дітей: чотирьох синів і чотирьох дочок. Були тут і найстарший Андрій, якому 21 рік, і найменша Діанка, якій усього рік. І всі, крім Діанки хіба що, так гарно співали: батько і старші хлопці відтіняли своїми мужніми баритонами сопрано менших сестричок і мамин альт. Виходило гарно, і аплодисменти були щирі.
Усіх розчулили одкровення ще однієї багатодітної мами – Тетяни Володимирівни Мельничук: «Подивлюсь, що найстаршому вже 21, то наче й життя проминуло, а як гляну, що найменшому тільки три роки – наче молода ще. Але мені цікаво жити.

Я вже два рази закінчила нашу шістнадцяту школу і вже п’ять разів повчилася в першому класі. Росту разом з ними, хвилююсь за них, радію їхнім успіхам і переживаю за їхні невдачі. І тому я щаслива. Поки жінка народжує, вона живе – так вважаю».

І оскільки Тетяна Володимирівна так вважає, вона заснувала фонд багатодітних сімей «Щаслива родина» і разом з іншими активістами фонду добилася для багатодітних сімей багато доброго, в тому числі й виділення для них поза чергою земельних ділянок. Користуючись тією нагодою, що на святі у Новому Дворі був міський голова Рівного Володимир Хомко, Тетяна Мельничук щиро подякувала йому за цей жест доброї волі міської влади у ставленні до багатодітних сімей.
Було на цьому святі ще багато цікавого. Виступали хори двох найчисленніших церковних громад Нового Двора – Свято-Воскресенської церкви УПЦ (КП) та Біблійного інституту ХВЄ. Громаду Нового Двора щиро вітали міський голова Рівного Володимир Хомко, від Свято-Воскресенського храму – отець Сергій, а від Рівненської духовної семінарії – Олександр Третяк.

А депутат міської ради Анатолій Чугуєвець вручив усім багатодітним мамам Нового Двора квіти і набори книг у подарунок.

Коли на завершення залунали всім відомі українські хіти у виконанні місцевих зірок Наталії Мичко та дуету двох двоюрідних сестер, які мають однакове ім’я, Ольга, і однакове прізвище, Душук, то діти пішли у танок на просторій авансцені між глядацькою залою і сценою, а дорослі аплодували аж до болю в долонях. Дві години пробігли непомітно і нікого не втомили, бо було цікаво. Бо основними героями і творцями свята були не заїжджі чужі, а свої рідні новодвірські люди.
Людмила МОШНЯГА

Ми запитали про враження:
міського голову Рівного Володимира ХОМКА:


– У Новому Дворі відчувається дуже сильний зв’язок між громадою, церквою та школою, саме тому тут виникає відчуття великої родини. Якраз на таких околицях вдається зберігати традиції, бо це не центр, де заселяють багатоповерхові будинки різні люди.

Настоятеля Свято-Воскресенської церкви о. Сергія:

– Я відчуваю, що у Новому Дворі є справді духовна сім’я. Хоча живуть тут і православні, і протестанти, але ми не маємо протиріч, от і святкуємо разом, бо нас об’єднує одна мета – щоб у Новому Дворі було добре.

Директора шістнадцятої школи Ларису ШАВЛОВСЬКУ:

– Колись наша околиця не була популярною. Люди прагнули отримати квартири в центрі. А тепер відбувається зворотний процес – Новий Двір розбудовується і став престижним. Я працюю в тутешній школі вже 30 років і рада, що ми вже маємо 180 учнів – якраз удвічі більше проти того часу, коли я сюди прийшла на роботу. Шкода тільки, що люди з нових вулиць, які понабудовували довкола Нового Двора розкішних особняків, не поспішають вливатися в новодвірську громаду. Хоча дітей своїх до нашої школи вже почали віддавати, адже відчули її переваги – маленька й затишна, в ній кожна дитина на виду.

  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Май 21, 14:31 #1 1

    Н. Двір найбагатший і найкразий район. А Чугуйевець в Басів Куті осоромився — тепер в Новому Дворі притирається.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.