Почекайте, щоб вас сильніше побили

Май 19 14:37 2011

Знову і знову дільничний інспектор Рівненського міськвідділу міліції Петро Олексійчук, який обслуговує мешканців району Ювілейний, йде на виклик до цього молодого подружжя. Людмила і Михайло одружені майже 10 років, мають донечку Галинку, яка скоро піде до школи. Сім’я живе в достатку в трикімнатній квартирі. Людмила працює педагогом, а Михайло — приватний підприємець. Та в двері до цієї родини постукала біда.
Криза призвела до того, що справа Михайла перестала приносити прибутки. Як наслідок, він почав випивати та піднімати на дружину руку. Скандали ставали все гучнішими, тож на подружжя почали скаржитися сусіди. Раніше такий чуйний і люблячий, чоловік перетворився на нелюда. Не раз він виганяв свою дружину з дому в спідній білизні, жінка мусила проситись до сусідів, поки не прибуде дільничний інспектор чи наряд міліції і не вгамують правопорушника. Найжахливіше те, що все це відбувалось на очах маленької Галинки, яка тепер змушена відвідувати психолога, бо в дитини стався нервовий зрив.
Останній виклик у цю родину був для дільничного найбільш проблемним. Після чергового скандалу Михайло побив дружину, після чого закрився у ванній кімнаті й намагався накласти на себе руки. Мати, яку дільничний інспектор викликав на місце події, вмовила свого сина не робити дурниць та вийти з ванної кімнати.
Після цього випадку Людмила вирішила більше не терпіти знущань та побоїв і подала заяву на розлучення. Це викликало нові погрози і переслідування з боку Михайла. І дільничний інспектор отримав чергову заяву. Що реально він може зробити після такої заяви? Провести з правопорушником бесіду виховного характеру і скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст.173-2 КУпАП, яка передбачає покарання за вчинення насильства в сім’ї у вигляді штрафу в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нічого кращого для захисту людини, яка потерпає від сімейного насилля, наші законодавці, на жаль, не придумали. Згідно із законодавством, щоб притягнути особу, яка вчиняє насильство в сім’ї, до кримінальної відповідальності, потрібно завдати тяжкі або середньої тяжкості тілесні ушкодження. Отож Людмилі доведеться почекати, доки чоловік… поб’є її ще дужче, і лише тоді наш закон почне її захищати.
Іванна ДМИТРОНЬ, старший лейтенант міліції

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.