Зворотний процес

Май 19 11:06 2011

Банки, які ще два роки тому зростали і розмножувались ледь не в геометричній прогресії, нині переживають зворотний процес – зменшуються, скорочуються, а то й закриваються зовсім.
Отже, завтрашнє професійне свято банкірів відзначатиме значно менше людей, ніж у попередні роки. Ось показова статистика з цього приводу. Сьогодні в нашій області діють 385 банківських установ, тоді як два роки тому їх було 422. Із загальної кількості установ нині на Рівненщині є всього 14 таких, які мають самостійний баланс, тоді коли в 2009-му їх було 22, а торік – 20.
У двох наявних у нашій області банках – «Родовід» і «Надра2 – нині діють тимчасові адміністрації.
Варто знати також, що з діючих у нашій області банківських установ усього дві є державними і всього три мають частку держави у статутному капіталі. А решта перебувають повністю у приватних руках, причому 27 установ – у власності іноземного капіталу.
Проте ці обставини не зупинили вкладників-фізичних осіб, які нині наскладали в банках області 3,2 мільярда гривень. Причому 60 відсотків цієї суми люди поклали на банківські рахунки в національній валюті. Процес нарощування вкладів триває. З початку року до першого травня залишки коштів фізичних осіб у банках зросли на 8 відсотків. Хоча відсотки на вклади дуже і дуже впали. Сьогодні середньозважені відсоткові ставки в банках області становлять: у національній валюті – 10,8 відсотка, в іноземній – 6,1.
Людмила МОШНЯГА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.