Двадцята зустріч фронтових подруг

Май 19 15:50 2011

«У війни нежіноче обличчя» – так колись назвали вечір-зустріч із жінками-фронтовичками активістки Спілки жінок Рівненщини. І ось уже 20 років поспіль такі зустрічі за ініціативи спілчанок відбуваються у травневі дні святкування Перемоги.
За ці роки їхні організаторки перегорнули не один десяток архівних документів, вислухали розповіді сотень фронтовичок, що інколи звучали як сповіді, від яких перетинало подих, а серце рвалося від жалю. Адже наші землячки ще юними дівчатками мусили опанувати військові професії, серед них були кавалеристи і розвідниці, снайпери і бортстрільці, льотчиці і радистки, санітарки і зенітниці, медсестри й лікарі. Вони, непритомніючи самі, віддавали свою кров тяжко пораненим бійцям, прали, готували, виписували похоронки… Вони поруч з чоловіками гнали ворога зі своєї землі.
Голова Ліги жінок-фронтовичок Спілки жінок Рівненщини Людмила Миколаївна Романова (військова професія – снайпер) часто розповідає про: Віру Василівну Муригіну, Олександру Миколаївну Часовнікову, Зою Іллівну Сєркову, Віру Григорівну Грибанову, Надію Григорівну Решетнікову та інших своїх фронтових подруг. Колись цих життєвих історій про жінку на війні було більше, а тепер історії залишились, а багато їхніх героїнь пішли із життя. Колись для таких зустрічей не вистачало місць у театрі, а нині вже достатньо у невеличкому кафе…
Цьогорічна зустріч з фронтовичками відбулася в кафе «Вікторія», господиня якого Ганна Юрчук подбала, щоб і атмосфера була затишною, приємною, і страви прийнятні для людей поважного віку. Зустріч розпочалася в буквальному розумінні з порога. Саме тут, при вході у кафе, зазвичай робиться колективне фото на згадку. Так було і цього року. А у приміщенні вже лунали фронтові пісні, ніби закликаючи до спогадів і розмови.
Зі словами вітання, з побажаннями міцного здоров’я до фронтовичок звернулися та вручили їм цінні подарунки голова облдержадміністрації Василь Берташ, перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, міський голова Рівного Володимир Хомко, член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Світлана Богатирчук-Кривко.
Родзинкою святкової програми були виступи вихованців студій «Зорепад», «Жайвір» і танцювального колективу «Поліський віночок», що діють у Рівненській класичній гімназії «Престиж». Фронтовичкам подарували багато пісень, віршів і навіть сині хустинки та квіти студенти клубу «Мандри» кафедри культурології РДГУ.
Щирі слова вдячності адресувала фронтовичкам голова Спілки жінок Рівненщини, заступник голови Федерації профспілок області Марії Рожко, яка для них за 20 років цих зустрічей стала вже майже сестрою.
Свято завершилося масовими піснями і навіть танцями. Жінки, яким уже навіть ходити важко, в цей день, згадавши свою фронтову юність, з радістю приймали запрошення до танцю від студентів. Зворушливо було дивитись, як молоді люди бережно підтримували в танці своїх сивочолих партнерок.
Наталія ШОЛУДЬКО,
доцент РДГУ, заслужений працівник культури, голова Спілки жінок м. Рівне

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.