Правоохоронці затримали чоловіка, який «ганяв» автомобілі і приховав 4,5 мільйонів гривень податків

Май 18 16:08 2011

Документи, довіреності, бланки з мокрими печатками закордонних фірм Англії, Литви та інших країн, а також печатки та штампи іноземних підприємств вилучили податкові міліціонери Рівненщини під час обшуку автомайстерні одного з костопільських підприємців. Найголовніше, що було виявлено під час оперативного заходу — це чорнову бухгалтерію.
Згідно з нею, лише за один рік підприємець ввіз з-за кордону та реалізував в Україні сотню мікроавтобусів «Мерседес» та «Фольцваген» на загальну суму 10 мільйонів гривень. Про це повідомив прес-офіцер управління податкової міліції ДПА в Рівненській області Олександр Мрозович.
Мешканець Костополя не сплачував податки зі своїх прибутків. Він перебував на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок), проте товарообіг у 10 мільйонів аж ніяк не вписується в рамки «єдинщика».
Щоб не сплачувати ПДВ та податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, чоловік придумав дуже цілу схему. Він разом з «друзями по бізнесу» привозив та продавав «буси» за дорученням третіх осіб. Таким чином, його товарообіг не перевищував необхідних п’ятисот тисяч, і він залишався на єдиному податку. Більше того, костопільчанин так зазнався, що в певний період часу взагалі перестав платити навіть «єдиний податок». До Костопільської податкової надходили звіти з показниками, які свідчили про відсутність діяльності.
Автомобілі возили в основному із країн Євросоюзу. Костопільчанин разом із своїми «партнерами по бізнесу» (а їх податківці встановили вже десятьох) перевозили авто до українсько-польського кордону і через ягодинський перехід в’їжджали на територію України та розмитнювали.
Ввезення транспортних засобів відбувалось на підставних осіб – жителів Костополя, Костопільського району та Волинської області і в подальшому реалізовувались від їх імені. Нотаріальні документи податківці вилучили під час обшуку. Вже третина із сотні таких людей підтвердили, що жодного відношення до такої діяльності не мають, ніколи не видавали подібних нотаріальних доручень та коштів від такої реалізації автомобілів від їх імені ніколи не отримували. Також встановлені факти, що костопільський підприємець без відома людей реєстрував їх підприємцями, і отримував від них доручення на купівлю авто та ввіз їх в Україну. Остання ланка в цьому ланцюгу — кінцеві покупці бусів. Теперішні власники цих автомобілів впізнали в продавцях на авторинках костопільчанина та його партнерів по бізнесу.
За підрахунками податківців костопільський підприємець не сплатив ПДВ на суму 2 мільйони гривень та занизив оподаткований дохід, в результаті чого не нараховано та не сплачено податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, в сумі більше 2,5 мільйона гривень. Тобто, лише за рік своєї злочинної діяльності завдав державі збитків більше, ніж на 4,5 мільйони гривень.
В податковій міліції та в прокуратурі вважають, що зібраних матеріалів цілком достатньо, щоб довести вину підприємця. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Матеріали кримінальної справи знаходяться на досудовому слідстві в Управлінні податкової міліції. Експерти зараз встановлюють всі деталі злочинної діяльності костопільського підприємця. Зокрема про походження та призначення вилучених під час обшуку печаток, штампів та бланків.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.