За собак доведеться платити

Май 18 13:46 2011

У квартирі можна буде утримувати не більше трьох собак

Рівняни мусять реєструвати домашніх улюбленців та оформлювати на них ветеринарні паспорти. За утримання котів та собак у помешканнях слід буде сплачувати кошти до міського бюджету. Це передбачено правилами утримання тварин у Рівному, які нещодавно затвердила міська рада.
На місцевому рівні такі правила ухвалили вперше. Раніше цю сферу регулювало національне законодавство. Тепер же рівняни, які мають удома собак, котів чи інших домашніх улюбленців, муситимуть виконувати інструкції, затверджені депутатами, аби не бути оштрафованими.
Відтепер рівнянам дозволено утримувати в квартирі не більше ніж трьох дорослих особин домашніх тварин. Під особливий контроль беруться потенційно небезпечні породи собак.
Вигулювати собак дозволено лише на короткому повідку з прикріпленими до нашийника ідентифікуючими позначками (кличка собаки, прізвище, адреса та телефон особи, яка її утримує). Собаки дрібних порід можуть бути без намордника. Вигул дозволяється на спеціально відведених ділянках. Крім того, господарів домашньої тварини зобов’язують прибирати за нею екскременти на будь-якій території.
Правила забороняють вигул собак на дитячих майданчиках, територіях шкіл, дитячих садків за наявності на них дітей, при проведенні масових заходів у місцях масового скупчення людей. А також передбачають відповідальність за жорстоке поводження з тваринами та зобов’язують власників домашніх улюбленців забезпечувати їм належні умови для існування.
Крім того, нові правила мають врегулювати ситуацію з бездомними тваринами. Зокрема, у документі прописана норма про можливість біостерилізації бродячих собак, а також про утримання їх у спеціальних притулках, які можуть створюватися коштом міського бюджету або на гроші приватних осіб.
До речі, на останній сесії Рівнеради депутати погодили проект землеустрою ділянки на вулиці Київській, де вже цього року за міські гроші обіцяють збудувати притулок для бездомних тварин.
Наталія НИРКОВА

write a comment

1 Comment

  1. Май 18, 15:00 #1 Толік

    А коней можна??? ідіоти!!!

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.