У Рівненській українській гімназії відкриють кабінет-музей імені Михайла Гуцуляка

Май 17 10:54 2011

Сьогодні о 12 годині в Рівненській українській гімназії (вул. 24 Серпня, 2,) відкриють кабінет-музей імені видатного педагога Михайла Гуцуляка.
Михайло Гуцуляк – автор географічно-історичних наукових праць, серед них: «Чи сказав правду вітер?», «Перший листопад 1918 р.» та багато інших. Найціннішою для гімназистів є книга «Про близьке здалека». Вона присвячена колишнім професорам і учням РУГ 1923-1939 років і є неоціненним джерелом для вивчення історії Рівного і, зокрема, української гімназії. Поховано Михайла Гуцуляка у м.Ванкувері у вересні 1976 року.
Планується, що символічну стрічку на відкритті кабінету — музею педагога, одного з директорів РУГ переріже його син Ераст Гуцуляк. У святі також візьме участь міський голова Рівного Володимир Хомко.
Із 1995 року і дотепер родина Гуцуляків підтримує тісні зв’язки з колективом Рівненської української гімназії і є її меценатом.
Ераст Гуцуляк ініціював створення преміального фонду для щорічного нагородження за найвищі досягнення гімназистів та їхніх наставників, передав сучасну комп’ютерну техніку, частину книг, які прибувши в Україну, стали допомогою для створення бібліотеки імені Михайла Гуцуляка.
17 травня о 15 годині Рівненська українська гімназія на традиційному святі «Зорепад талантів» вшанує тих, хто причетний до створення української гімназії, її відновлення. Сьогодні тут навчається майже 400 здібних і обдарованих учнів, півсотні з яких щороку стають призерами Всеукраїнських олімпіад, конкурсів – захисників науково-дослідницьких робіт МАН, інших престижних змагань школярів.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.