На Рівненщині громадяни забудовують охоронні зони електромереж

Май 16 11:52 2011

Енергетики ПАТ «АЕС Рівнеобленерго» разом із журналістами об’їздили кілька об’єктів у населених пунктах поблизу Рівного, де створені цілі котеджні містечка в охоронній зоні електромереж.
У Тинному і Колоденці проводи високовольтних ліній електропередач напругою 10кВ та самі опори розташовані прямо у дворах приватних будинків на небезпечній відстані. А у деяких господарствах, гілля фруктових дерев вже майже врослося у електричні мережі.
— Це насамперед небезпечно для здоров’я та життя мешканців, — зауважив директор служби охорони праці ПАТ «АЕС Рівнеобленерго» Валерій Бєломитцев. – Адже, при падінні провода є велика ймовірність того, що дорослі і діти можуть потрапити під крокову напругу. Окрім того, власники фруктових дерев наражають себе на небезпеку ще й під час збирання врожаю. Адже, дерево, яке торкається високовольтної лінії, вже знаходиться під великою напругою, що є смертельною для людини. А також, є небезпека, що, у разі пошкодження лінії, може статися займання господарства, і це може призвести до пожежі.
Окрім цього, як зазначив майстер Рівненської експлуатаційної міської дільниці ПАТ «АЕС Рівнеобленерго» Євген Поносов, — у разі аварійної ситуації електромонтери не мають змогу дістатися до опори, яка розташована прямісінько у дворі приватного будинку. Через що, енергетики не можуть вчасно ліквідувати аварію.
Керівництво «АЕС Рівнеобленерго» у черговий раз звертає увагу громадськості та влади на проблему, що існує роками, — забудови в охоронній зоні електричних мереж, а також на потенційну небезпеку, яка загрожує здоров’ю та життю населення.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.