Інвалідність – не підстава для звільнення

Май 12 17:04 2011

За висновком МСЕК нашому працівникові встановлено групу інвалідності. Які дії роботодавця в цьому випадку? Чи може він звільнити працівника і чи потрібна для цього згода профспілкової організації?
Ольга ІВАНОВА, директор підприємства

Відповідь на це запитання на наше прохання дає начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Віра МЕЛЬНИК:

– Встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення працівника, бо це заборонено законом. Водночас допускається звільнення інваліда у випадках, коли за висновком МСЕК стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків чи продовження трудової діяльності може призвести до погіршення здоров’я інваліда.
Роботодавець повинен визначити можливість створення для інваліда належних умов праці. Звільнення передбачається лише в разі неможливості переведення його на іншу роботу або створення умов праці відповідно до висновку МСЕК.
Законодавством не визначено способу і порядку отримання згоди працівника на переведення на роботу в інших умовах, тому це може бути запропоновано працівникові усно або в письмовій формі. Якщо працівник погоджується на зміну умов праці, він пише відповідну заяву. У разі незгоди з пропозиціями в присутності працівника складають акт про відмову від переведення або продовження роботи після змін умов праці й ознайомлюють працівника з актом під підпис. Якщо працівник відмовляється від запропонованих змін, роботодавець має право ухвалити рішення про його звільнення.
Розірвання трудового договору можливе лише за попередньої згоди профспілкового органу, первинної профспілкової організації, членом якої є працівник. Крім того, в разі звільнення на підставі п.2 ст.40 КЗпП роботодавець повинен виплатити працівникові вихідну допомогу в розмірі не менше від середньомісячного заробітку.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.