Сергій Васильчук: «У місцевих депутатів може бути лише одна політика: зробити життя мешканців кращим»

Май 12 20:02 2011

Сьогодні в «Трибуні депутата» спілкуємося з лідером фракції «Наша Україна» в міській раді Сергієм Васильчуком. Він розповів про те, якими питаннями в міській раді опікуються депутати-нашоукраїнці, що вже вдалося вирішити, над чим ще доведеться попрацювати. А також про те, чому члени фракції «Наша Україна» нечасто виходять до мікрофонів.

– Сергію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про вашу фракцію та про депутатів, які до неї входять?
– Нині наша фракція – це п’ять депутатів, які працюють у різних комісіях: Олексій Хмилецький – у земельній, Мар’ян Года – з питань підприємництва, Олександр Сачук – з питань освіти і культури, я – в бюджетній. Артур Хорхолюк очолює комісію, що займається питаннями міського господарства. Ми займаємо конструктивну, прагматичну позицію і працюємо над вирішенням щоденних проблем, з якими стикаються рівняни. Як мінімум двічі на місяць зустрічаємося з виборцями. А дехто з депутатів нашої фракції проводить такі прийоми щотижня.
Троє членів нашої фракції – депутати-мажоритарники, активно працюють з виборцями, аналізують існуючі проблеми. Деякі з них можна вирішити самостійно, без великих фінансових вкладень, що ми й робимо. Для вирішення серйозніших проблем намагаємося залучити бюджетне фінансування. Наприклад, цього року вперше за останній час у міській скарбниці були передбачені кошти на освітлення вулиці Ювілейної, підходу до 23-ї школи і до ДЮСШ № 3. Ми відстояли на сесії Рівнеради, щоб ці гроші таки були виділені в 2011 році.
Передбачили кошти в бюджеті на продовження реконструкції і відновлення дендропарку Ювілейний, де буде впорядкована водойма і сам парк, встановлені нові смітники, лавочки тощо. До нас уже зверталися рівняни з проханням організувати в парку торгівлю морозивом, соками. Думаємо, як це прохання виконати.
– Із якими питаннями найчастіше приходять рівняни до своїх депутатів?
– До нас звертається багато людей і не лише з тих округів, де ми були обрані. Ті з наших колег, хто пройшов до ради за списками, приймають людей за місцем проживання і своєї роботи, намагаються впливати на ситуацію в тому чи іншому мікрорайоні. Найбільше людей непокоїть комунальна галузь. Бо існуючий обсяг фінансування не дозволяє вирішувати всі проблеми.
Інше болюче питання – тарифна і цінова політика: тарифи постійно зростають, а якість послуг не змінюється, ціни підвищуються швидше, ніж зарплати. Непокоїть рівнян і проблема працевлаштування і робочих місць. А також – освіта, медицина, матеріальна допомога.
Якщо мати бажання, то проблеми можна вирішити. Наприклад, нещодавно вийшов новий законодавчий акт, який не дозволяє робити ніяких ремонтів у сфері ЖКГ. Можна сидіти і чекати, але ми вирішили діяти. З одного боку, до Кабміну звернулася міська влада, а ми посприяли, щоб зі свого боку звернення направили і керівники ОСББ. Сподіваємося, що цю проблематику почують, бо ситуація стосується не лише Рівного, а й всієї держави.
– Сесійна зала Рівнеради останнім часом часто стає місцем політичних дискусій, депутати намагаються зробити заяви, висловити протести. Члени вашої фракції рідко виходять із такими промовами до мікрофона. Поясніть, чому?
– Ми не прагнемо зробити більше заяв, потрапити у випуск новин чи на шпальти газет. Можливо, це правильно, але від того немає користі людям, які обрали нас депутатами. У нас є партія та ідеологія, ми її чітко дотримуємося. Політичними гаслами і непотрібною метушнею не допоможемо людям жити краще. Нині дуже складні часи у фінансовому і економічному плані, тому всім потрібно поменше базікати, а побільше працювати. На місцевому рівні політика має бути лише одна – як зробити так, щоб у місті жилося краще, ніж у сусідніх містах. Щоб люди були задоволені від того, що вони мають можливість працювати, відпочивати, отримувати нормальну освіту. Тому, на моє переконання, у міських радах мають бути люди, які займаються виробничо-господарською діяльністю.
Інше питання в тому, що місцева влада нині має обмежені можливості, зокрема і щодо наповнення бюджету. Ми не можемо надавати додаткові пільги, щоб стимулювати ті чи інші види діяльності або збільшувати податки. В інших країнах місцеві громади мають набагато більше прав. У нас же чуємо постійні декларації про розширення повноважень місцевих громад, а насправді відбувається протилежний процес. Сьогодні ми можемо розраховувати лише на те, що нам пропонує Київ.
– Над чим тепер працюють члени вашої фракції?
– Перед виборами ми обійшли наші округи, поговорили з людьми визначилися з проблематикою і поставили перед собою першочергові завдання. От саме їх вирішенням і займаємося.
Насамперед будемо активно сприяти реалізації програми з водопониження, а також очищення річки Устя. Наші депутати будуть залучені до кількох міжнародних програм щодо відновлення природних джерел у Рівному. Можливо, колеги будуть залучені до навчання і отримання досвіду в сфері енергоаудиту бюджетних установ.
Спілкувалася Ксенія БОЙКО

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.