Посеред прози життя є місце поезії

Май 12 16:06 2011

У глибоких, найпотаємніших куточках душі кожної молодої людини в призначений самою природою час незбагненним дивом зароджується весна. Вона тендітна і вразлива. Підживити її сонцем романтизму і захистити від навали вульгарності масової культури здатні лише мистецтво, змістовна література. А найкраще – висока поезія. Скажете, вона не в моді, давно всіма забута?
Людмила Гриб, директор бібліотеки, що на вулиці Гагаріна, 67 – філії № 10 централізованої бібліотечної системи Рівного, з легкістю переконала нас у протилежному.
– Понад три чверті наших читачів – це молодь у романтичному віці, старші школярі та студенти, – розповіла вона, коли нарешті у день відкритих дверей змогла хоч на хвилинку відірватися від численних гостей-друзів її книгозбірні. – Вони в наш час такі ділові, заклопотані, цілеспрямовані. Тому на першому місці в них книги, які розширюють межі навчальних програм, науково-популярна і навіть наукова література. Але почесне друге місце за статистикою книговидачі посідають романи і поезія. Цікавлять молодих і пригоди, але на це в них майже не залишається часу.
І справді, томики Булгакова на стенді книжкової виставки «Письменники – ювіляри 2011 року» помітно зачитані, хоча й свіжі. А лірика Лесі Українки і взагалі затерта майже до дірок.
Можна лише позаздрити учням Ольги Ростовської, адже її «духовні чада» –старшокласники ЗОШ № 22 – про значення слова «інтимний» дізналися із правильного контексту, який звучить так: «Чарівний світ інтимної лірики Лесі Українки». Гостям бібліотеки, а головне, що самим собі, учасники театрального дійства підготували неоціненний подарунок – білосніжно-яскравий букет несподіваних знахідок у давно знайомих Лесиних рядках. Чисті, мов дівочі сльози закоханої поетеси, юні голоси лунали майже професійно. І дуже актуально й переконливо.
– Мої діти багато читають, вміють аналізувати літературу, чудово грають на сцені, – пишається вихованцями Ольга Росовська. – Разом ми ініціювали молодіжний рух захисту української мови. Майже кожен відвідує кілька рівненських бібліотек, а з десятою ми давні друзі: постійно тут працюємо, знайомі з усіма бібліотекарями. Вони, до речі, допомагали нам готувати сьогоднішній спектакль.
Шкода, що в день відкритих дверей бібліотека на Гагаріна, 67 не змогла запросити всіх своїх друзів водночас: чотири тисячі читачів не вмістити в її просторих залах. Але чи не кожен, лише знаходиться вільна годинка, намагається знову й знову прийти до її гостинних господарів, посидіти під гілками величезної тридцятивосьмирічної фінікової пальми – ровесниці книгозбірні, погортати сповнені романтикою давнини раритетні видання й удихнути хоча б ковток неповторно-надихаючого бібліотечного повітря. Воно – це перевірено – дуже дієва протиотрута вульгарності.
Сергій СНІСАРЕНКО

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.