Квітневі платіжки

Май 12 19:56 2011

Настав час платити за послуги, спожиті у квітні. На скільки зросли суми у платіжках, розслідував наш кореспондент.

У листі до редакції пенсіонерка Марія Кондрачук, яка живе з донькою та онучкою в трикімнатній квартирі загальною площею 62 квадратні метри, написала, що за комунальні послуги відтепер їй потрібно віддавати майже 1000 гривень. А її пенсія становить 1200. «Справедливо це чи ні?» – поставила вона риторичне запитання. Якби не зарплата доньки, то харчі купити було б ні за що. То що ж робити – платити чи не платити? І вибору ніби немає, треба платити, бо за все своє трудове життя (має 44 роки стажу) вона ніколи не мала боргу. «А подивіться на ціни в магазинах і на базарі! Коли отримуєш пенсію й у тій же касі віддаєш гроші за комунальні послуги, навіть не заносячи їх додому, то стає моторошно й образливо, чому держава так знущається над стариками».

Борг населення за сплату комунальних послуг зростає. 11 мільйонів гривень рівняни заборгували за квартплату, а 26 мільйонів – за послуги з теплопостачання.

Це крик душі пенсіонерки. Але не в кращому становищі й молоді люди, які живуть на зарплату й справно сплачують комунальні послуги. Вони, як і пенсіонери, бояться боргової ями. Адже квітневі платіжки вже значно зросли щодо березневих, і перспектива на майбутнє не дуже втішає.
Візьмімо електроенергію. З 1 лютого її вартість зросла на 30 відсотків для тих побутових абонентів, які споживатимуть її понад 150 кВт/год, якщо будинок обладнаний газовими плитами, та 250 кВт/год, якщо в квартирах встановлені електричні плити. Нові тарифи становлять відповідно 31,67 і 24,34 коп. При цьому влада заспокоює, що 70 відсотків населення це підвищення тарифів не торкнулося, бо воно не перевищує порогів споживання електроенергії, зафіксованих у цьому рішенні.
Але в житті це не так, бо хто відмовиться від використання побутової техніки, якщо вже вона є в людини. Отож і набігають кіловати. Проте не встигли ми оплатити за спожиту електроенергію за цими тарифами, та й просто звикнути до них і запам’ятати, як із 1 квітня отримали нові, на 15 відсотків вищі платіжки. Нові тарифи уже становлять відповідно 36,48 і 28,02 копійки. Люди заплуталися в таких тарифах, і хто не отримав рахунок на оплату, не знає, як бути, а хто отримав, не вірить, що платити треба так багато.
Що чекати далі? НАК «Нафтогаз України» планує на 26 відсотків підвищити тарифи для населення на теплопостачання. Урядовці запевняють, що кошти будуть спрямовані на вирішення проблем ЖКГ України. Варто також нагадати, що проект Меморандуму української влади до Міжнародного валютного фонду передбачає збільшення ціни на газ для населення загалом на 30 відсотків. Отож перспектива оплати за тепло в наших помешканнях ще не визначена. І з новим опалювальним сезоном тарифи на тепло можуть забрати з наших гаманців значні кошти.
Останнім часом у нашому тижневику було опубліковано багато регуляторних актів для вивчення громадської думки стосовно підвищення плати за інші комунальні послуги. Це, зокрема, ліфти, якість надання послуг яких просто жахлива. Вертикальний транспорт у багатьох будинках більше стоїть, ніж працює. Але це підприємства, які його обслуговують, мало хвилює, їм подавай вищий тариф, щоб покрити збитки. А як бути людям, особливо похилого віку, яких колись доля загнала жити на дев’яті поверхи? Їм тяжко спуститися по продукти, винести сміття… Звідки їм узяти добрий настрій і добре ставлення до влади, коли на 11 квітня в місті не працювало понад 30 ліфтів?
Оплата за обслуговування ліфтів і використання електроенергії для їхньої експлуатації, вивезення сміття, освітлення місць загального користування, прибирання прибудинкової території, обслуговування внутрішньобудинкових мереж холодного і гарячого водопостачання, теплопостачання, аварійне обслуговування цих та електричних систем, димовентканалів, систем диспетчеризації, проведення дезінфекції, дератизації, поточного ремонту входить у складову квартирної плати. На щастя, поки що тарифи на ці послуги, як і плата за водопостачання та водовідведення, залишилися на попередньому рівні. Проте ненадовго. Документи на підвищення уже лежать у дозвільних структурах. Тільки-но відповідні організації проаналізують обґрунтування підвищення цих тарифів і дадуть дозвіл на їхнє використання, платитимемо більше.
Суттєво вплинуло на бюджет сім’ї й подорожчання проїзду в маршрутках. З 21 квітня він уже становить дві гривні замість півтори. Подорожчання проїзду в тролейбусах, вочевидь, варто пасажирам очікувати влітку. А з 1 травня в середньому на 10-25 відсотків підвищено місячну абонплату за фіксований місцевий зв’язок. Це також не принесло радості користувачам стаціонарними телефонами.
Начальник фінансово-економічного відділу управління житлово-комунального господарства Любов Потєхіна у розмові з нашим кореспондентом порадила рівнянам переглянути своє ставлення до субсидій, і в кого є така можливість, їх оформити. Якщо квартиронаймач має борги, він може їх реструктуризувати, звернувшись до кожної організації, що надає послуги. Не потрібно також забувати про перерахунок за ненадані послуги. Якщо у вашому під’їзді певний час не працював ліфт, зверніться з письмовою заявою в ЖКП з проханням зробити перерахунок. Зазвичай такі дані в бухгалтерію подають майстри, але не зайвою буде і ваша заява.
Валентина ПОГОНСЬКА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.