В обласному онкодиспасері незабаром з’явиться нове надсучасне обладнання

Май 12 17:35 2011

З ініціативою встановити це надсучасне обладнання торік виступив благодійний Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Днями представники Фонду зустрілися з керівниками області та мед закладу.
Як зауважив під час зустрічі головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як, співпраця з Фондом “Розвиток України» — це в першу чергу можливість вивести діагностику та лікування на якісно новий рівень, адже обладнання, на яке очікує заклад, – одне з небагатьох найсучасніших, що функціонують сьогодні в Україні. Для Рівненщини це вкрай важливо ще й тому, що за офіційною статистикою, кожен 80-й житель області – онкохворий, а 40% громадян, в яких діагностовано рак, потребують саме променевої терапії. Йдеться передусім про хвороби, які прогресують, – рак молочної залози, передміхурової залози, рак шлунку та шкіри. Процедури, які виконуються на лінійному прискорювачі, підвищують показники виживання хворих на 15-20 %.
Керівник проекту «Рак виліковний» Вікторія Миколаюк наголосила, що для Фонду «Розвиток України» принципово важливо, щоб обладнання працювало для потреб онкохворих Рівненщини і, по можливості, послуги були доступними для всіх пацієнтів, а їх якість відповідала світовим стандартам.
Учасники наради також оглянули приміщення, яке готується під встановлення апаратури. Голова обласної ради Юрій Кічатий та голова облдержадміністрації Василь Берташ запевнили представників Фонду у повному сприянні реалізації проекту та виконанні усіх технологічних вимог.
У ході зустрічі також було визначено подальші етапи роботи щодо встановлення обладнання, а також окреслені можливі перспективи поглиблення співпраці між Рівненською областю та Фондом «Розвиток України».
Довідка: Лінійний прискорювач – пристрій високої властивості проникнення, використовується для видалення різноманітних пухлин. Щоб одужати, пацієнту потрібно пройти в середньому до 30 процедур. Лінійний прискорювач ефективно використовується у лікуванні онкологічних захворювань усіх локалізацій (хребта, нирок, печінки, нервової системи, пухлин молочної залози, сарком м’яких тканин тощо).
Рівненщина стане другою областю західної України після Львівщини, де працюватиме таке обладнання.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.