У Рівному відзначили річницю з Дня народження Симона Петлюри

Май 10 10:28 2011

Сьогодні у Рівному вшанували пам’ять видатного українського державного і політичного діяча Симона Петлюри. З нагоди 132-ї річниці від дня його народження представники влади і міської громади поклали квіти до його пам’ятника.
Про життя організатора українських збройних сил та голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри, а також про його внесок в історію української держави учасникам невеликого мітингу розповів директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.
А заступник міського голови Галина Кульчинська відзначила, що Симон Петлюра є виразним символом боротьби за українську незалежність.
Симон Васильович Петлюра народився 10 травня 1879 року в передмісті Полтави. Походив із давніх козацьких і священицьких родин. Був одним із провідних діячів української національно-демократичної революції: з березня 1917 року — член Української Центральної Ради. У листопаді 1918 року був обраний до складу Директорії УНР. Наступного року очолив її. З листопада 1920 р. керував роботою екзильного уряду УНР у Польщі (Тарнув, Ченстохова, Варшава). У жовтні 1924 р. оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував виконувати обов’язки голови Директорії УНР і Головного Отамана УНР. Був убитий у Парижі 25 травня 1926 року анархістом С.-Ш. Шварцбардом, якого вважають агентом НКВС.
Ксенія БОЙКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.