СПІДВЕЙ: Україна побореться в півфіналі

Май 05 15:33 2011

У понеділок у Рівному відбулася гонка кваліфікаційного раунду командного Кубка світу зі спідвею серед юніорів. Через погодні умови до останнього не було відомо, чи відбудуться змагання. Врешті-решт на проведенні гонки наполіг головний суддя (англійському поліцейському необхідно було їхати на роботу). Із запізненням спортсмени України, Фінляндії, Словенії та США вийшли на гарову доріжку.
Попри складний стан доріжки молоді гонщики впевнено долали дистанції. Нечисленні вболівальники стали свідками зрілої та впевненої їзди українців. Господарі з першого заїзду захопили лідерство і до завершення гонки нікому його не віддавали. Як підсумок, 56 очок у доробку нашої команди. Очки привозили: Олександр Локтаєв – 15 з 15, Андрій Кобрин і Кирило Цуканов – по 13, Станіслав Огородник – 9 і Віталій Лисак – 6.
На другому місці фінішували фіни – 43. Скандинави спершу ніяк не могли налагодити мотоцикли під доріжку, а потім поїхали. Досить рівна команда, яка здобула право виступати у півфіналі змагань: Лахті – 11 пунктів, Катаїсто – 10, Сінтан’ємі – 8, Макінен і Лоппі – по 7.
Третіми були словенці (27), і замкнули четвірку американці (20). Обидві команди були на голову слабші за українців та фінів. Не допомогла чудова їзда лідерів Олександра Конди (12 очок) у словенців і Ріккі Веллса (14) в американців.
Виборовши перше місце, команда України здобула право продовжити змагання командного Кубка світу в першому півфіналі. 28 травня в польському Равічі нашими суперниками будуть команди Польщі, Чехії та Швеції. В іншому півфіналі, який відбудеться в Німеччині, їздитимуть господарі, данці, австралійці та фіни. Фінал відбудеться 3 вересня в російському місті Балаково.
Олександр Локтаєв, гонщик збірної України:
– Я задоволений як своїм, так і командним результатами. Зробили з хлопцями все для перемоги України. Ми з повагою ставилися до суперників, і про недооцінку не йшлося. Кожен із суперників міг виграти, й для всіх гонщиків доріжка була сьогодні однаковою.
Станіслав Огородник, гонщик збірної України:
– Гонка сподобалася. Думаю, я проїхав на максимумі своїх сил, добре підлаштував мотор. У кінці треба було по-іншому поїхати, але через свої помилки дещо втратив у порівнянні зі стартовими заїздами. Звичайно, погодні умови вплинули на результат – на тренуваннях налаштовували техніку на іншу доріжку. А тут дощ ішов цілу ніч. Попри це ми змогли досягти позитивного результату.
Сергій Дем’янков, президент СК «Каскад» та організатор змагань:
– Насамперед приємним є результат. Після вчорашнього тренування вважаю його навіть трошки прогнозованим, бо були впевнені практично на сто відсотків, що ми здобудемо перемогу. Не задоволений тим, що гонка відбулася саме сьогодні, а не була перенесена на завтра. Проте це є рішення головного судді і ми повинні були погодитися й робити свою роботу. Ми ж аргументували свою позицію, що гонка проводиться насамперед для глядачів, а не для галочки. Як бачите – сталося так, як сталося. Погода вплинула на відвідуваність: ми до останнього не знали, буде гонка чи ні. Але як би там не було, ми перемогли. Тим більше що обійшлося без травм. Навіть попри те що трек був дуже важким. Тож спідвей сьогодні, як на мене, не зовсім був схожий на спідвей.
Тімо Лахті, гонщик збірної Фінляндії:
– Для нашої збірної все пройшло добре, хоча трек, як на мене, був не дуже зручним для гонщиків.
Ріккі Велиш, гонщик збірної США:
– Результат ми показали не дуже хороший, але найголовніше – це отриманий в цій гонці досвід.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.