На українських АЕС влаштують віртуальні землетруси

Май 05 11:15 2011

Україна разом із країнам Євросоюзу має намір провести стрес-тести своїх атомних електростанцій. Усі чотири діючих в Україні АЕС будуть перевіряти на здатність витримувати землетруси, смерчі, урагани і затоплення, передає Deutsche Welle.
«На цих непроектних аваріях ми повинні прорахувати сучасними методами, що може статися з енергоблоками. І потім вирішувати, що потрібно зробити — поставити додаткові дизелі, передбачити зайву воду або сірчану кислоту. Це будуть поглиблені перерахунки, яких не робили при проектуванні», — розповів головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев. За його словами, імітація цих катаклізмів на українських станціях буде проводитися тільки на комп’ютерних програмах.
Нагадаємо, найближчим часом МАГАТЕ повинно завершити розробку методики проведення стрес-тестів на всіх АЕС у світі. Документ зобов’язалася вивчити і прийняти Єврокомісія. Лише після цього стрес-тести дозволять проводити в європейських країнах. Раніше країни-члени ЄС вже погодилися провести такі перевірки своїх реакторів.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.