Рівнерада звернеться до Президента з проханням ветувати закон про червоні прапори

Май 04 12:59 2011

Депутати міської ради звернуться до Президента України з проханням ветувати закон «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 років», який серед інших заходів передбачає вивішування червоних прапорів на державних установах 9 травня. Обранці рівнян переконані, що це рішення може розколоти українське суспільство.
Звернення до Президента з вимогою накласти вето на суперечливий закон, ініціювали фракції «Батьківщина» і «Свобода» на першому засіданні чергової сесії міської ради минулого тижня.
Цього тижня перед другим пленарним засіданням сесії два десятки противників вивішування червоних прапорів у День Перемоги організували пікет під радою. Вони закликали депутатів таки звернутися до Президента.
На розгляд депкорпусу було внесено два проекти звернення до Президента. Один із них, ініційований фракціями «Батьківщина» і «Свобода», вимагав від глави держави ветувати згаданий закон та визнати 9 травня Днем памяті за мільйонами безневинно загиблих українців у ІІ світовій війні. Пропонувалося також відслужити скорботні молебні за загиблими у тій війні. Крім того, в документі містився заклик проігнорувати урочистості 9 травня.
Друге, скореговане звернення, не містило категоричних тез. Натомість у ньому зазначалося, що згаданий закон порушує ст.20 Конституції України. Проект містив також прохання до Президента ветувати закон, адже він «стає приводом до політичного протистояння, черговий раз вбиває клин між різними частинами України».
Довкола цього питання у залі розгорнулася жорстка дискусія. Зрештою, депутати підтримали другий варіант звернення До Віктора Януковича з проханням ветувати суперечливий закон. Депутати відкинули тезу про розуміння тих, хто хоче святкувати День Перемоги з червоними прапорами. Та попросили представників різних релігійних конфесій відслужити скорботні молебні за загиблими у Другій світовій війні.

write a comment

5 комментариев

 1. Май 04, 13:07 #1 Неполітик

  Ми не будемо жити краще, поки не перестанемо бігати з прапорами замість того, щоб обробляти землю.

  Reply to this comment
 2. Май 04, 13:09 #2 Не згоден

  Це філософія ситої свині. Неважно, під яким прапопром жерти, аби лиш корито було повне.

  Reply to this comment
 3. Май 07, 09:48 #3 Nastjona

  Але ж на рейхстазі підняли саме ичервоний прапор, а не синьо-жовтий. Якщо червоний — це прапор переможців, то чому б не святкувати з ним Перемогу?

  Reply to this comment
  • Май 07, 09:50 Василіса.

   А навіщо взагалі святкувати Перемогу? Що нам з тої Перемоги, якщо переможці світять тепер голою дупою на всю Європу і весь світ?

   Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.