Сергій Паладійчук: «У владі мають бути відповідальність і небайдужість»

Апрель 28 11:05 2011

Сергію Богдановичу, пройшло півроку, як Вас обрали депутатом Рівнеради. Які головні особливості роботи ради цього скликання можете відзначити?
– Система обрання депутатів цього скликання передбачала мажоритарний принцип і це, на мою думку, добре. Адже відтепер з’явилася персональна відповідальність депутата перед виборцями. Відповідно і я перш за все сконцентрувався на роботі у своєму окрузі, адже передвиборча програма та й конкретні справи вимагають саме такого підходу. Зокрема, за період після виборів я провів одинадцять колективних прийомів громадян і ще близько двох десятків індивідуальних. За їхніми підсумками були направлені відповідні запити у виконавчі органи та структури, що мають відношення до тих проблем, які необхідно вирішувати. Багато з них були вирішені оперативно, деякі потребують більш тривалої та глибокої програми дій.
– А з якими проблемами найчастіше до вас звертаються люди з округу?
– Безумовного «лідерства» цієї зими набули проблеми та нарікання щодо теплопостачання та супутніх питань, пов’язаних із ним. Дуже багато в людей як індивідуальних проблем , тобто пов’язаних із конкретною квартирою, так і колективних – де цілі під’їзди чи навіть будинки скаржаться на незадовільну якість послуг. Враховуючи, що зазначені питання мають не тільки фізіологічний (адже у холодній квартирі люди починають хворіти), але й економічний аспекти (плата за тепло складає левову частину витрат на утримання квартири), то дивуватися такій навалі скарг не варто.
– Як вдається вирішувати такі питання?
– Непросто. Не буду ситуацію прикрашати – не всі питання вирішуються легко і швидко. Пов’язано це як із суб’єктивними чинниками, так і з об’єктивними факторами. Тобто були випадки, де працівники відповідних структур недогледіли або не до кінця відповідально чи якісно забезпечили підготовку до запуску тепла. В таких випадках достатньо телефонного дзвінка або депутатського запиту. А були та є ситуації, де проблема має системний характер. Зношеність теплотрас, проблеми із внутрішньобудинковими мережами. На жаль, є випадки, коли мешканці одних квартир змушують страждати інших.
– Як це може бути?
– Це трапляється через перепланування квартир без відповідних проектів і врахування схеми мереж будинку, переварювання труб з метою подачі більшого тепла у свою квартиру та через інші подібні ситуації. Тут мають місце недбалість самих людей, які чомусь вважають, що проблеми інших не стосуються їх особисто, а також недоліки законодавства, яке не передбачило відповідальності за таке «самоуправство». Добре, що останнім часом ситуацію на рівні Києва почали хоча б якось виправляти. Не скажу що результати відчутні, але хоча б початок руху дає надії на позитив.
– Чим загалом, на вашу думку, має займатися депутат Рівнеради?
– Депутат – це представник громади або певної її частини, який повинен чітко знати та розуміти потреби й проблеми цієї громади. З іншого боку, депутат є представником колегіального органу, який по суті має регулювати в цілому певні сфери життя того населеного пункту, на території якого діє, в нашому випадку – міста Рівне. Тому твердо переконаний, що саме в таких двох напрямах і має працювати кожен депутат. Тобто працювати в окрузі зі своїми виборцями, та при цьому не замикатися винятково на таких питаннях, але й прагнути оцінити ситуацію у місті в цілому. Адже важливими є питання освіти, культури, транспортного забезпечення всього міста. При цьому головним, на мою думку, для депутата має бути відповідальність і небайдужість. Відповідальність перед людьми та небайдужість до справ свого міста.
– Як добитися, щоб такі принципи були в наших обранців? Чи можливо це?
– Вважаю, що потрібно перш за все виборцям, усім людям, мешканцям конкретного мікрорайону чи всього міста бути активними та вимогливими як до обраних ними депутатів, так і до всієї влади. Адже не секрет, що значна частина рівнян на запитання, а хто є депутатом у твоєму окрузі, відповідь не дасть. Аналіз діяльності обранця, оцінка виконання ним передвиборчої програми, готовність відгукнутися на вирішення певної проблеми – ось критерії, за якими потрібно оцінювати владу. При цьому переконаний: якщо така поведінка буде притаманна більшості виборців, то і влада це відчує, зрозуміє, що розслаблятися чи «халявити» не можна. В цьому полягає головний принцип народообрання. Чим вимогливішими будуть люди до чиновників і депутатів, тим активніше будуть працювати останні. А за законами діалектики кількість переросте в якість. І саме тоді ми відчуємо на всіх рівнях, що починає відбуватися поліпшення життя.
Така позиція вимагає від усіх мешканців певних дій чи зусиль, але часто чую як аргумент на виправдання бездіяльностія: «вистачає власних проблем. Коли там ще звертати на щось увагу». В цьому і полягає замкнутість кола. Адже неякісна влада призводить до низького рівня життя, а це у свою чергу вимагає більших зусиль кожного у вирішенні власних проблем. Заклопотаність відволікає увагу від головного. Спрацьовує принцип: «Чому бідний, бо дурний…». Тому, безумовно, потрібне усвідомлення, що так буде, і я його останнім часом спостерігаю.
– Сергію Богдановичу, хто або що вам допомагає та заважає у вашій діяльності?
– Допомагає моє прагнення до позитивних змін, а ще активні небайдужі люди, які також хочуть щось якісно змінити навколо себе. Хочу особливо відзначити голову одного з ОСББ у своєму окрузі – Івана Григоровича Фатича. Він постійно в русі. Якщо задумане нами здійсниться, можна буде показати приклад для всього міста. Є й інші соратники-голови ОСББ, просто активні люди. Загалом, там, де є одна або декілька зацікавлених у перемінах осіб, є й зрушення – більші чи менші, але є. Там, де панує байдужість і бажання отримати свій комфорт без зусиль, – немає толку. Це і заважає найбільше – пасивність, апатія та зневіра. Але я оптиміст по життю, тому вірю: все зрештою буде добре. Переконаний, що Рівне продовжить славу затишного та охайного міста – комфортного для життя. Знаю і вірю в це.

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.