Небезпеки від японської радіації немає, — фахівці Рівненської АЕС

Апрель 11 10:04 2011

Спеціалісти цеху радіаційної безпеки Рівненської АЕС, починаючи з 15 березня, перейшли на щодобовий контроль атмосферного повітря з допомогою АСКРО (автоматизована система контролю радіаційної обстановки). Зроблено це для того, щоб відстежити можливий вплив подій у Японії на довкілля. Про це повідомляє офіційний інтернет-ресурс РАЕС http://www.rnpp.rv.ua
На всіх АЕС України був введений посилений контроль радіаційних параметрів в зоні спостереження та санітарно-захисній зоні. Із 23 березня у повітрі почали фіксуватись мікроскопічні значення радіоактивних йоду-131, цезію-134, цезію-137. Ці значення в сотні разів нижчі від допустимих концентрацій для населення, згідно з нормами радіаційної безпеки України. Аналогічні значення зафіксовані і на майданчиках Хмельницької, Запорізької і Южно-Української АЕС.
Що значать ці цифри? Якщо взяти йод-131, то при концентрації 0,00735 Бк/м3 і середньодобовому об’ємі дихання дорослої людини 22 м3 в організм може потрапити близько 0,16 Бк за добу, що в 140 разів менше за середньодобове допустиме надходження йоду, згідно з нормами радіаційної безпеки України.
Для порівняння – концентрація в повітрі природних радіонуклідів (берилій-7, радон-222, калій-40), якими ми дихаємо щодня, в декілька разів вища ніж зафіксовані значення радіонуклідами японського походження.
Водночас, радіонукліди йоду та цезію були виявлені і в інших країнах на шляху перенесення повітряних мас від Японії – це США, Канада, Норвегія, Німеччина та інших.
Потужність дози на промисловому майданчику, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження РАЕС з початку аварії на АЕС Фукусіма-1 і до сьогодні – не змінювалась і знаходиться на рівні фонових значень (0,07-0,11 мкЗв/год). За даними щодобових вимірювань, концентрація радіонуклідів в повітрі іде на спад.
Таким чином, небезпеки для здоров’я населення України нині немає, тому немає необхідності для проведення якихось профілактичних заходів. Спеціалісти Рівненської АЕС і далі уважно стежитимуть за радіаційною ситуацією у зоні спостереження РАЕС, а інформація про будь-які зміни в радіаційній обстановці буде негайно доводитись до населення.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.