Подорожчання хліба: перші наслідки

Апрель 01 06:45 2011


З картоплі на хліб, з хліба на картоплю доводиться перебиватися малоімущим. Як сприйняли люди подорожчання хліба, розпитували у рівнян наші кореспонденти.

Богдан БУХШАНЕВИЧ,
пенсіонер:

— Подорожчання хліба, як і зростання цін на всі інші продукти харчування, не можна було не помітити. Адже за тиждень удвох із дружиною ми споживаємо три-чотири буханці хліба, а ще хочеться й батона. Тож відчули, наскільки більше йде коштів із сімейного бюджету. А коли приходять до нас після школи два онуки, то хліба купуємо ще більше. Прикро, що наші пенсії не відповідають такому подорожчанню і ми не можемо собі дозволити ще й делікатесні сорти хлібобулочних виробів.
Юрій ЦИМБАЛЮК,
пенсіонер:

— Я живу разом із матір’ю. Моя пенсія становить 740 гривень, а материна – 850. За комунальні послуги щомісяця доводиться викладати 700 гривень, тобто мою пенсію. Живемо на гроші матері. Хіба можна нормально прохарчуватися двом людям за 850 гривень? Тому в нашому раціоні й переважає в основному хліб. Купуємо чорний хліб ВАТ «Поліссяхліб», він нам найбільше смакує, та й був найдешевший. На жаль, теперішнє його подорожчання суттєво позначилося на нашому й до того скупому сімейному бюджеті. Ще ж потрібно й ліки купити.
Тамара ТЕТЕРУК,
пенсіонерка:

— У нашій сім’ї взагалі скрутне фінансове становище. Дочка доглядає маленьку дитину, зять не працює та ще й поламав ногу, другу операцію мають робити. А за мою 800 гривневу пенсію не розженешся на різноманітні продукти харчування. Отож доводиться перебиватися з хліба на картоплю, вирощену в селі, і навпаки. Тому щодня буханця хліба нам не вистачає. Коли ж він став дорожчий, доводиться зітхати над кожним його окрайцем. Якщо раніше могла спекти булочки, то тепер, коли таке дороге борошно, доводиться в цьому собі відмовляти.
Марія ГАВРИЛЬЧИК,
медсестра
:
— Дуже тяжко стало нині жити. Усі зароблені гроші (зарплата в медсестри невелика) забирають комунальні послуги, газ, електроенергія. Тому, хоч і на пенсії, продовжую працювати. Дуже боляче, що до подорожчання інших продуктів харчування додався ще й хліб. І це відчула, мабуть, кожна сім’я з такими статками, як наші. Хоча я живу лише з чоловіком, проте купую щодня буханець хліба. Минулої неділі була в Клевані, то купила хліб луцького виробництва за 2,8 гривні. І за вагою він більший.
Руслан СИВИВЙ,
заступник начальника головного управління праці і соцзахисту Рівненської ОДА:

— На бюджеті нашої сім’ї подорожчання хліба майже не позначилося. Бо ми купуємо його дуже мало. Я споживаю його небагато, а мої дві дочки хліб практично не їдять. Тому ми витрачаємо більше коштів на інші продукти: фрукти, овочі, рибу, м’ясо. Однак, на мою думку, подорожчання хліба позначилося на багатьох родинах, адже для більшості українських сімей хліб – щоденна незамінна частина раціону. Тому ціни на цей стратегічно важливий продукт варто було б стримувати.

write a comment

8 комментариев

 1. Март 28, 07:23 #1 Sunshine

  Мені цікаво з яким питанням підходии до людей? Отак просто: хліб. опитування…

  Reply to this comment
 2. Март 28, 07:26 #2 admin Author

  а тебе як звати?:)

  Reply to this comment
 3. Март 28, 07:33 #3 Sunshine

  Це ви, певно, до автора опитування 😉

  Reply to this comment
 4. Март 28, 07:35 #4 admin Author

  сильно розумна да?:)

  Reply to this comment
 5. Март 28, 11:31 #5 Cкептик

  Тут і питати нікого не треба. Хто має вуха, той і так чує, як народ стогне від цього подорожчання.

  Reply to this comment
 6. Март 28, 11:34 #6 Olena

  Да у нас хліб найдешевший у світі, що ви всі стогнете? Чи можливо безкоштовно роздавати хліб? має ж бути рентабельність, чи хочете що хліб з Китаю завозили? Схаменіться! В нас чудовий хліб по дешевій ціні!!!

  Reply to this comment
 7. Март 30, 07:48 #7 Olena

  то заробляйте більше і не стогніть, розвели в країні ліньтяїв….

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.