Чисте і зелене місто – такий комплімент часто можна почути від гостей Рівного. Чи легко його заслужити? Чистота в місті – з розряду виховання, звичок і світогляду його мешканців. А ще – результат щоденної системної та копіткої праці багатьох людей. Спеціалісти міської санепідемстанції днями провели фірмовий рівненський рейд чистоти. Після того, як розтанув сніг, відбулася перша в цьому році пішохідна «екскурсія» міськими вулицями і задвірками. Супроводжували працівників СЕС представники всіх восьми жеків – кожен на своїй території.
В Ольги Захарченко, заступника головного санітарного лікаря, загальне враження від побаченого позитивне. На тверду четвірку оцінив старання комунальників і волонтерів міської толоки й Олексій Гудаков, лікар відділення комунальної гігієни. Особливо відзначили вони поліпшення, пов’язані із застосуванням нових європейських контейнерів для збору твердого побутового сміття: майже всі майданчики навколо них чисті. Контейнери завжди накриті, тож вітер не розносить навколо целофанові пакети і сморід.
Проте без ложки дьогтю не обійшлося. Найперше, що привернуло увагу, – купки під бордюрами. Вони – практично на всіх вулицях.
– Зрозуміло, що приберуть, – зітхає Олексій Григорович. – Але шкода людської праці: вітер і колеса машин розносять ту пилюку знов.
Найгірший вигляд, за резюме санепідеміологів, мають береги й заплави Усті і ще зона, що прилягає до залізничних колій. Там є навіть смітники зі стажем – стихійні звалища, які роками ніхто не очищував. «Живописний» вигляд має територія, що прилягає до ветлікарні зі сторони вулиці Малорівненської. До контейнерів підвищеної місткості (використовувати такі у масиві індивідуальної забудови найбільш доцільно) не підібратися через глибочезні баюри. Люди скидають сміття просто в калюжі. А прибрати – нікому: ділянка, кажуть, нічийна. Та сама картина за напівзруйнованим дерев’яним парканом біля «Газотрону». Ще більш гнітюче враження справляють сміттєвий рів і звалище за бетонним парканом на вулиці Фабричній, за кілька метрів від гуртожитку МЕГУ. Дивно, але біля студентського гуртожитку все прибрано. «Нічийна земля», – відповів комісії працівник гуртожитку про звалище на задвірках.
Таких нічийних засмічених закутків є в нашому місті багато. З вулиці глянеш – гарний фасад, солідна вивіска, а на задвірках – мамо рідна! Це про таких господарів народ придумав приказку: «Спереду стрій, а ззаду – хоч з лопатою стій!»
Але в основному місто таки почистішало, особливо у приватному секторі. Дбайливі господарі почали прибирати в себе, не чекаючи, доки розтане весь сніг. А разом і узбіччя позамітали, щоб пилюка не летіла на щойно вимиті вікна. Дійдуть, мабуть, руки акуратних мешканців Боярки й до стихійного звалища, яке навалив хтось біля паркану двадцять сьомої школи. А ні, то діти приберуть у чистий четвер: про цей бруд, а також про засмічені задвірки біля обласної податкової з обуренням розповів сам міський голова.
Зате радують око тротуари уздовж огорожі «Облводоканалу» і «Теплотранссервісу». Чистота не гірша, ніж за їхніми парканами. Виявляється, можна-таки прибрати, якщо хотіти того. І не треба для цього чекати «генеральної» міської толоки в чистий четвер.
Сергій СНІСАРЕНКО
———————————————————————————————
Лікар відділення комунальної гігієни Олексій Гудаков показує стихійне сміттєзвалище біля «Газотрону»
Пейзаж на вул. Фабричнйй біля студентського гуртожитку МЕГУ
Спробуйте підійти: глибочезна баюра навколо контейнерів на вул. Малорівненській
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.