АЗС на Соборній, 420 у Рівному таки збудують

Март 29 08:48 2011

Про скандальну історію, пов’язану з будівництвом автозаправки на вул. Соборній, 420, розповіли активісти громадської ради при виконавчому комітеті Рівненської міської ради.
Вікторія Грицюк, яка у громадській раді представляє товариство «Вишнева Гора» розповіла, що мешканці будинку на Соборній, 422, звернулися до них у березні. У скарзі значилося, що на території їхнього спортивного майданчика планують будувати АЗС. На першому ж засіданні новостворена рада, відклавши навіть ухвалення власних статуту і положення, вирішила створити робочу комісію з цього приводу. Громадських активістів підтримав і міський голова.
Виявилося, що за генпланом Рівного спортмайданчика на цьому місці не існує. Навпаки, ця ділянка — частина промислової зони. Її вже кілька років тому передали в оренду для будівництво бензоколонки приватному підприємству «Агата». Інші наведені мешканцями перестороги теж не могли стати причиною відмови в будівництві. Закон, як виявилося, на стороні забудовника. Проте, в ході громадських слухань, активістам вдалося знайти консенсус між майбутніми сусідами. Забудовник взяв на себе зобов’язання звести зі сторони житлової зони огорожу, заасфальтувати двір, працевлаштувати на заправці кількох мешканців 16-квартирного будинку, збудувати в дворі дитячий майданчик і не продавати на заправці алкоголь в нічну пору.
Чи всіх задовольнив такий поворот справи? Пані Оксана, мешканка саме цього будинку, все одно не в захваті від очікуваного сусідства. Проте погоджується:
— Ситуація тепер стала зрозумілою для нас. Хоча за логікою бензоколонка в цьому місці зайва: за п’ятсот метрів біля в’їзду до міста працює заправка тієї ж таки фірми. Доведеться змиритися з запахом бензину, магазином, рухом великої кількості автомашин поряд. Якщо забудовник дотримається слова, хоча б глуха бетонна огорожа відділятиме нас від промзони.
— Міська рада вже кілька років вкладає кошти в рекреаційну зону навколо палацу «Хімік», — не дав заспокоїтися активістам депутат Олександр Лащук. – Якщо дивитись через призму громадської користі, не логічно за п’ятдесят метрів від парку ставити заправку.
Закон є закон: підстав заборонити не надто популярне будівництво, не знайшлося. Що ж, як кажуть, злюбиться-зтерпиться. Проте активність і наполегливість членів громадської ради у відстоюванні інтересів мешканців району Ювілейний, показали, що цей дорадчий орган з перших своїх кроків спромігся знайти собі нішу в суспільному житті міста. Сподіватимемося, що громадська рада стане дієвим органом громади і успішно захищатиме інтереси мешканців.
Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.