Обрати професію допоможе профорієнтаційний термінал

Март 28 06:59 2011

Перед кожною родиною свого час постає хвилююче питання: яку професію обрати дитині після закінчення школи. Тому велике значення має те, наскільки проінформовані батьки щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії для дитини.
Психологи впевнені, що ідеальний вибір професії – це коли вимоги професії співпадають з особистісними якостями людини. І в цьому розумна допомога дорослих, зокрема батьків, повинна стати мотивацією для усвідомлених дій дітей.
Скористатися послугами «Профорієнтаційного терміналу» – інноваційного проекту Державного центру зайнятості – надзвичайно просто, і зробити це варто не тільки школярам, а й їхнім батькам. Тут можна дізнатися про зміст і особливості понад 160 професій і спеціальностей. Це найповніший і легкодоступний банк даних про навчальні заклади України, де можна здобути професію чи підвищити свою кваліфікацію.
Завантаживши блок «Де отримати професію», можна знайти поради щодо вибору навчального закладу, а саме: яку інформацію треба зібрати про навчальний заклад, на що звернути увагу при опрацюванні інформації, ризики і переваги комерційного навчання тощо.
Підблок «Готуємося до іспитів» містить поради психолога щодо підготовки до іспитів або до зовнішнього незалежного тестування: як тренувати пам’ять, увагу, розвивати інтелект; як психологічно підготуватися до іспиту, як досягти рівня рівноваги під час іспиту тощо.
Якщо завантажити блок терміналу «Служба зайнятості – для тебе», можна отримати роз’яснення норм законодавства у сфері зайнятості: витяги з міжнародних документів щодо прав дитини, права та обов’язки дітей, їхніх батьків і роботодавців при працевлаштуванні неповнолітніх, соціальні права і гарантії тощо. Для того, щоб дізнатися, які профорієнтаційні заходи будуть проводити спеціалісти центрів зайнятості у вашому місті чи районі, створено підблок «Новини та анонси».
Про інформацію щодо професій, які мають попит на ринку праці області чи району, можна скористатись блоком «Абетка професій», в якому крім інформації про актуальність професій можна прочитати про кар’єри відомих людей, нові професії та переглянути відео про професії.
Проаналізувавши цю інформацію, батьки зможуть більш кваліфіковано допомогти своїм дітям обрати правильний шлях у майбутньому дорослому житті.

Ніна СЛОБОДЯНЮК, заступник начальника відділу організації профорієнтації

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.