Інтерв’ю бере читач — ресторан повернеться до школи «спиною»

Март 21 08:00 2011

Те колективне інтерв’ю, котре читачі нашої газети взяли у міського голови Рівного Володимира Хомка, однією публікацією не вичерпалося. Оскільки рівняни задали очільникові міста багато конкретних запитань, які потребували додаткового вивчення, ми продовжуємо публікувати відповіді на них.
Сьогодні міський голова відповідає на запитання нашої читачки Тетяни Гончарук, котра запитувала: «На розі вулиць Київської і Грушевського у напівпідвалі нового офісного центру відкрили пивний ресторан «Баварія». Він розташований буквально під вікнами дванадцятої щколи. Наскільки правомірним є таке сусідство?»
– Оскільки це питання зацікавило жителів міста і задали його владі в тому числі й через газету «Сім днів», то я особисто зустрівся з власником кафе «Баварія» паном Шиляєвим за участю відповідальних за цей напрямок роботи чиновників міськвиконкому. Домовилися про таке: власник у подальшому погоджуватиме всі свої дії з директором школи, яка поруч із цим закладом. До того ж власник висловив готовність профінансувати проекти, які втілюватиме школа. По-друге, в ресторані закриють вхід від зупинки і рогу вулиць Грушевського та Київської, а будуть використовувати лише вхід з вулиці Орлова. Таким чином він не буде в полі зору дітей. Власникові також порекомендували, і він погодився встановити камери цілодобового відеоспостереження на вході до ресторану. Отже, тут постійно слідкуватимуть, щоб не було п’яних і щоб не приходили діти. Крім того, ми наполягли, щоб ресторан зняв банери і вивіски з боку школи. А взагалі, це недешевий заклад, тому сумнівно, що туди зможуть ходити діти. Плюс відеоспостереження і та обставина, що вхід перенесуть від зупинки і він не буде на очах у школярів, дають підстави сподіватися, що це сусідство не буде шкідливим.
Прокоментувати ситуацію щодо сусідства школи з рестораном ми також попросили зацікавлені сторони – керівників обох закладів. Ось що вони розповіли нашому кореспонденту.
Олександр ШИЛЯЄВ, власник бізнес-центру і ресторану «Баварія»:
– Минулого тижня я мав зустріч з міським головою та чиновниками виконкому, котрі висловили мені ряд зауважень. Ми погодилися, що потрібно привести у відповідність до норм заклад, зважаючи на близькість школи. І вже подбали, щоб там були постійні охорона та відеоспостереження та щоб територія бізнес-центру, а заодно й прилегла до нього територія школи освітлювались. Звичайно ж, ресторан працюватиме в рамках діючого законодавства, тобто про відпуск спиртного школярам навіть мови бути не може. Також ми згодні допомогти школі матеріально, тобто маємо намір співіснувати з нею за законами добросусідства.
Вікторія ЛАГОДЮК, директор НВК «Школа-ліцей» №12:
– Сусідство з бізнес-центром мене тішить тому, що з його відкриттям ми позбулися багатьох проблем. Нові господарі впорядкували територію, де після вибуху попереднього примітивного кафе залишились ями та купи сміття і де постійно в кущах знаходили притулок безхатьки. Крім того, коли бізнес-центр поставив високий гарний паркан, яким огородив свою територію, то тим самим ліквідував той прохід, який протоптали просто під вікнами школи. Встановлене там освітлення заодно служить і нам, тепер у тому закутку шкільного подвір’я, що прилягає до бізнес-центру, не буває темно. Приведено до ладу зупинку. Тепер тут чисто, немає шприців і порожніх пляшок, як бувало раніше. Отже, на нове сусідство ми не нарікаємо. Те, що на нижньому поверсі бізнес-центру розмістився ресторан, не є для нас перешкодою, бо він же за огорожею на території бізнес-центру, а не школи. А, по-друге, це не забігайлівка, а ресторан високого рангу з високими цінами, отже, він не для дітей. Те, що ресторан закриє вхід і зніме вивіску з боку школи, на мій погляд, не є принциповим, бо він за високою огорожею, отже, потрапити туди прямо зі шкільного подвір’я все одно неможливо.
Крім того є домовленість, що бізнес-центр посильно допомагатиме школі. І це не просто обіцянки, бо наші сусіди вже обладнали один кабінет і обіцяють, що на цьому не зупиняться.
Слухала Людмила МОШНЯГА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.