Тридцять три роки щастя

Март 21 12:34 2011

Хто не хоче бути красивим? Цього однаково прагнуть і жінки, й чоловіки. А красу людини найперше підкреслює впорядковане волосся, тобто зачіска. Власниця перукарні «Вітана», що на Соборній, 98, робить людей красивими вже впродовж тридцяти трьох років. Це її покликання, улюблена робота, до якої підходить творчо. Кожну стрижку (а вона майстер чоловічого салону) робить так, ніби вона буде представлена на виставку. За це й шанують майстра клієнти. Напередодні професійного свята – Дня працівника житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення —майстриню нагороджено нагрудним знаком «Відмінник служби побуту України». Таке високе визнання праці представниця служби побуту Євгенія Расулова заслужила багаторічною сумлінною і творчою працею.

Пам’ятає, якими неслухняними були руки, коли вперше взяла ними ножиці й гребінець. Збирала в пучки волосся, щоб стригти, а воно не слухалося. Тоді благальними очима дивилася на майстра-вчителя, запитуючи: «Я так роблю?» Отримавши раз-другий ствердну відповідь і заохочення, кмітлива, зі спритними руками й швидким розумом дівчина опанувала перукарську справу не за шість, а за чотири місяці та й вирушила в самостійне плавання.
Вісім років Євгенія Расулова працювала перукарем у центральній перукарні на Театральній площі, потім – у будинку побуту. А оце в травні виповниться вже 11 років, як вона розпочала власну справу. Підштовхнув Євгенію Анатоліївну до цього рішення її постійний клієнт, тодішній міський голова Віктор Чайка. Він побачив у ній першокласного фахівця й порадив на орендованій площі відкрити власну перукарню.
Так з’явилася в Рівному невелика за площею, але ошатна й комфортна для працівників і клієнтів перукарня «Вітана» з двома залами – чоловічим і жіночим, та майстром із манікюру. У всьому тут відчувається жіноча теплота й пильне око господині.
Євгенія Расулова зібрала хороший колектив із восьми майстрів. Перукарське мистецтво стало сімейним бізнесом. Разом із матір’ю з дня відкриття закладу стриже чоловіків донька Вікторія, а старша, Наталя – манікюрниця. Про кожного зі своїх підлеглих, які разом творять хороший імідж перукарні, Євгенія Анатоліївна говорить із теплотою та вдячністю за працю. Андрій Богданович, Юлія Шумовська, Тетяна Шолодько, Лілія Калюжна, Інна Шарабура, Галина Кравчук – ці люди для неї, наче друга сім’я. «Усі вони трудяться, як бджілки», – зауважила Євгенія Анатоліївна. Підтверджують таку оцінку й постійні клієнти. Вони вже приводять до улюблених майстрів своїх дітей і онуків, отже, у «Вітані» прикрашають свою зовнішність цілими сім’ями. Розносять добру славу про майстрів далі, то й приходять нові відвідувачі. А до кожного клієнта тут увага особлива, підхід – індивідуальний.
Євгенія Расулова розповіла, що ще випускницею ЗОШ №13 знала, що стане перукарем. І за всі ці роки жодного разу не пожалкувала про вибір юності. Майстриня зі щирою посмішкою зауважила, що на роботі вона відпочиває душевно завдяки спілкуванню з клієнтами та колективом. Професія перукаря навчила її бути водночас і психологом. Уже з першого погляду вона бачить, з ким і про що можна говорити, враховуючи індивідуальні особливості людини, яку зачіску їй запропонувати. Як винагорода, за весь час роботи чоловічим перукарем вона не мала жодної скарги, а лише щиру вдячність від клієнтів.
– Професія перукаря – творча. Вона приносить задоволення мені й моїм клієнтам, – каже Євгенія Расулова. – Я відчуваю, що потрібна людям. А від роботи отримую велике задоволення. Хіба це не щастя?
Тяжко не погодитися з фахівцем перукарського мистецтва. Хочеться лише побажати, щоб це щастя тривало в майстрині ще багато літ.
Валентина ПОГОНСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.