Архітектурна рада відхилила проект забудови частини колишньої швейної фабрики

Март 21 08:32 2011

Архітектурна рада відхилила проект забудови частини колишньої швейної фабрики

Територія колишньої швейної фабрики нині в руїнах. Особливо одноповерховий корпус, де колись були клуб, санітарна частина та прохідна. Його стіни виходять на вулиці Соборну і Пушкіна. Рівненська компанія «Престиж», яка викупила це приміщення й уже оформила право власності на землю, представила на суд архітектурної ради проект його реконструкції. А точніше, йдеться не стільки про реконструкцію, скільки про його спорудження на основі старих стін заново. Бо дах і стеля тут уже завалилися, та й уся будова стає непридатною.

Власник планує створити в цьому приміщенні адміністративно-торговий центр. І фірма «Рівнепроект» представила відповідні проектні пропозиції у двох варіантах. Але члени архітектурної ради, виїзне засідання якої вів заступник міського голови Андрій Філін, обидва проекти відхилили. Вони висловили до них багато зауважень, задали проектанту запитання, на які він не міг дати відповіді. Зокрема, проектанти й самі не знають, якою буде потужність об’єкта, кількість торгової площі, де буде стоянка для автомобілів, як враховано розміщення пам’ятника Климу Савурі тощо.
Крім технічних проблем, існують ще й моральні та історичні. Адже йдеться про територію колишньої тюрми, місце тортур, де, вочевидь, під землею ще можна знайти останки розстріляних в’язнів. Представники музею наполягали, що, перш ніж будувати, потрібно провести археологічні дослідження.
Члени архітектурної ради рекомендували розробити новий проект із урахуванням усього комплексу будівель, які є на цій території. Потрібно попередньо узгодити проект із усіма власниками будівель, розробивши їх фасади. Члени архітектурної ради хочуть бачити комплексний підхід до вирішення цього питання, розглянути кілька варіантів проекту з урахуванням вимог містобудівної ради.
Валентина ПОГОНСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.