Олександр Лащук: «Думаю, що все це скоро закінчиться “плачем і скреготом зубів”, проте вже не у простих людей, а у тих, хто причетний до нашого зубожіння»

Март 18 10:14 2011

Про підсумки 2010 року, плани на майбутнє розповів у інтерв’ю газеті «Сім днів» керівник фракції ВО «Свобода» у Рівнераді Олександр ЛАЩУК.
– Що вас спонукало долучитись до політичного життя?
– Пригадую кінець вісімдесятих, коли мій тато приніс «самвидав» з якогось зібрання Народного руху. Прочитав ту книжку, збагнув, що бандерівці – це добре, взяв звідти цитату Бандери «комунізм цілком противний духові української нації» і написав на титульній сторінці зошита з української літератури. Мені було 13 років, коли заграла бандерівська кров. І коли однолітки говорили, що мій дідусь «бандерівець», я відчував гордість за свій рід.
Коли у 2001 році народився мій син, ніде не можна було знайти колискові українською мовою. Можна було знайти російські «колибєльниє», колискові народів світу, а от українських у такому західноукраїнському місті, як Рівне, не можна було придбати. А потім – ні мультфільму для дитини, ні розвиваючої комп’ютерної гри українською мовою. Це все викликало у мені агресивне обурення. Саме з того часу почав шукати радикальних однодумців, щоб зруйнувати цю систему.
– Як ви оцінюєте 2010 рік для ВО «Свобода»?
– Той рік був одним із найскладніших для «свободівців» та й для всього українства загалом. Це був рік тріумфу антиукраїнської влади. Пригадайте угоди по Чорноморському флоту, ганебні кодекси. «Свобода» була чи не єдиною політичною силою, яка пліч-о-пліч у складні для українців часи була разом з ними, а не спостерігала за процесом у чиновницьких кріслах чи з екранів телевізорів. Ми проводили акції протесту. Паралельно з усім цим велося зовнішнє спостереження над членами нашої міської організації. До мене прискіпувались міліціонери навіть за те, що був у вишитій сорочці. Думаю, що це все скоро закінчиться «плачем і скреготом зубів», проте вже не у простих людей, а у тих хто причетний до нашого зубожіння.
Уже цього року довелося виїздити у складі наших депутатських груп на місця, де порушувались права рівнян: будівництво АЗС на вулиці Соборній, незаконні будівництва. Велась боротьба з гральним бізнесом. А ось нещодавно стали свідками просто неприпустимого факту зрізання дерев на очах у рівнян поблизу ринку «Дикий».
– Але це був і рік місцевих виборів, і, як на мене, то «Свобода» в місті отримала пристойний результат…
– Для мене пристойний результат, коли люди з новим мисленням отримують тотальну владу. А чудовий результат – це коли ще і покидьки будуть жорстоко покарані. Все інше від лукавого. Можливо, дехто скаже, що це крайнощі. Але, як казав один німецький мислитель: що посередині – проблема, а істина проявляється в крайнощах.
– Ви зачепили проблему грального бізнесу. Чого вдалося досягнути у цьому напрямку?
– 11 березня відбулося перше засідання депутатської слідчої комісії щодо виявлення у місті Рівному закладів, де відбуваються азартні ігри. Одним з ініціаторів створення комісії був я. Цю комісію створено згідно з розпорядженням міського голови. До її складу, крім депутатів, було запрошено помічницю начальника міськвідділу міліції Ірину Мовчанок, оперуповноваженого відділу боротьби з організованою злочинністю міськвідділу міліції Андрія Рудя, начальника відділу контролю за суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю в готівковій формі, ДПІ м. Рівне Руслана Дякевича.
Більш як два роки проминуло з того часу, як в Україні на законодавчому рівні заборонено гральний бізнес, але до фракції ВО «Свобода» у Рівнераді надходять численні скарги мешканців Рівного про порушення, що відбуваються у гральних закладах і поруч із ними.
Окрім того мої однопартійці мене повідомляють, що гральний бізнес переносить свою діяльність на околиці Рівного. Так, нещодавно співробітникам міліції разом з нашими партійцями вдалося закрити ігровий зал у кафе-барі «Нікон», що у селищі Квасилів. Тому гральному бізнесу націоналісти оголосили війну.
У газеті «Сім днів» було надруковано телефони, куди можна подавати свої скарги та інформацію щодо місць розташування гральних закладів. Було вирішено провести виїзну комісію по місцях розташування гральних закладів за участі пожежної інспекції, санепідемстанції та управління торгівлі.
– З якими проблемами звертаються до вас жителі Рівного?
– За декілька місяців отримав близько сотні звернень від людей. Найгірше те, що рівняни надзвичайно залякані й апатичні. Як писав Шевченко, «кати знущаються над нами, а правда наша п’яна спить». Часто доводиться людей переконувати, що потрібно боротись. Про суспільне благо взагалі мовчу. Немає почуття спільної відповідальності за загальне, громадське. Лише одиниці звертаються з пропозиціями про вирішення тих загальноміських проблем, що стосуються всіх жителів.
Потрібно зрозуміти, що влада – лише проекція кожного з нас. І кожен чиновник, депутат чи навіть президент – це і є та виявлена і збільшена у стократ потвора, яка сидить у кожного індивідуума окремо і суспільній свідомості загалом. Тому від кожного залежить, хто буде сидіти у владному кріслі.
– А де розташована ваша громадська приймальня?
– На проспекті Миру, 11, 4-ий кабінет (2-ий поверх). Приймальні дні: середа, четвер.
Записала Марина ПРОХОРЕНКО

write a comment

5 комментариев

 1. Март 23, 07:43 #1 Льоша

  Що це за депутат? з нового скликання?

  Reply to this comment
 2. Март 23, 13:59 #2 рівнянка

  так, він новенький в раді, лідер депутатів від Свободи

  Reply to this comment
 3. Март 23, 15:43 #3 Льоша

  А я гадав, що Осуховський там… напевно щось попутав.

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.